Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Orvossal lehet őszintén beszélni?

Orvossal lehet őszintén beszélni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy elmondani neki az összes problémám,amikre szedtem gyógyszert,de nem vált be,a mellékhatások miatt,és azt is hogy olvastam,hallottam más gyógyszerekről,és talán ezeket kellene megpróbálni szedni.Eddigi tapasztalatom az,hogy ezt nem szeretik az orvosok...

Nem is arra kérném meg,hogy írja fel,csak ajánlani a figyelmébe.Szakorvosról lenne szó.Merjek vele így beszélni?


2015. jan. 26. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdésed túl általános és sejtelmes ahhoz, hogy konkrétan lehessen rá válaszolni. Nem derül ki, hogy Te magad, "saját szakálladra" szedtél valamilyen gyógyszereket valami rejtelmes betegségre, vagy ezeket szakorvos írta fel ? Az olvastam - hallottam dolog meg olyan, hogy ha nem vagy szakember az adott gyógyászati, gyógyszerészeti, orvosbiológiai témában, akkor miért akarsz ajánlgatni egy nálad sokszorta magasabban képzett szakembernek ? Feltehetően azzal sem vagy tisztába, hogy az orvos nem írhat fel akármilyen gyógyszert, csak azt, amit a TB engedélyez és amit a szakmai kollégium az adott kórkép esetében szintén engedélyez vagy javall.
2015. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az értelmesebbel lehet.
2015. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
szerintem igen mert ha nem mondod el a mi a problémád ő nem fogja tudni:)
2015. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondd el neki, hogy ilyen és ilyen mellékhatás jött elő a gyógyszertől, nem tudna-e ajánlani valami mást.

Van, akivel lehet róla beszélni, van, akivel nem.

2015. jan. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, mondd el! Azért orvos, az orvos, hogy megoldja az egészségi problémádat.
2015. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Változó. Ismerek olyan orvost, aki utálja, ha a beteg utánaolvas és vannak javaslatai.

És ismerek olyan orvost is, aki nagyon nyitott és bármit meg lehet vele beszélni és egyáltalán nem sértődik meg, ha a beteg konkrétan kér valamit.

2015. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!