Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkezdjem ma a fogamzásgátlót,...

Elkezdjem ma a fogamzásgátlót, vagy inkább a következő menstruációnál?

Figyelt kérdés
Soha nem szedtem még fogamzásgátlót,20éves vagyok.Sensilon a gyógyszer neve. Hétfőn jött meg,ma ugye szombat van de már pénteken sem véreztem.Ma így már a 6.nap van és nem akarom úgy kezdeni hogy kettőt veszek be.Szerintetek hogy csináljam?

2015. jan. 31. 10:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A menstruáció első napján kell elkezdeni szedni a fogamzásgátlót,ahogy a tájékoztatójában is áll, így várd meg a következőt!
2015. jan. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam,úgyhogy köszönöm a megerősítést!:)
2015. jan. 31. 10:35
 3/22 anonim ***** válasza:
a kövinél
2015. jan. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Na most tegnap történt egy kis baleset sajnos...nem miattam.Kicsi belém mehetett, de a nagyja nem.Most nem tudom mit csináljak...ha veszek 72órás tablettát biztos hogy nem szedek utána fogamzásgátlót mert összezavarná a hormonháztartásom.És ráadásul a menstruációm pénteken múlt el, ma vasárnap van.Mondjak el két imát és reménykedjek hogy nem vagyok az, vagy szerintetek mennyire esélyes?Vegyek gyógyszert?Neeeem akarooom :'/
2015. febr. 1. 13:46
 5/22 anonim ***** válasza:

Mert úgy védekeztek hogy időben kiveszi és most nem vette ki időben? Mert az nem védekezés. Vagy hogyan történt?

Kicsitől, sőt az előváladéktól is teherbe lehet esni!

Holnap hívd fel a sürgősségi ambulanciát, ahová tartozol, vagy az orvost, aki felírta a fogamzásgátlót, ők megmondják, hogy szükséges-e a 72órás tabletta. Sajnos megvenni recept nélkül valószínűleg nem tudod. Ha szabályos a menstruációd szerintem nem valószínű, hogy teherbe eshetsz ilyenkor. De én nem vagyok orvos szóval biztosan nem állíthatom, hogy nem történhetett baj :(

2015. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy most jó darabig nem volt rendszeres, de az utolsó 2 hónapban pontosan jött meg.Úgyhogy szerintem sem lehet nagy az esélye.Nem tudom egyébként nyilván jobb lenne megkérdezni egy nőgyógyászt erről de sajnos csak csütörtökön rendel akihez járok.Miskolci ambulancia száma kellene,de nem találom.
2015. febr. 1. 14:13
 7/22 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

Az utolsónál a vége felé ott vannak a mellékek is van Gyermek és ifjúsági nőgyógyászati ambulancia is. Gondolok rád, hogy ne legyen baj!

2015. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Most olvasom h 20 vagy. Eszembe jutott még valami: [link] szerintem itt is megkérdezheted, vagy felhívhatsz más orvost is, elmondod, hogy ugyan nem hozzá jársz de nagy szükséged lenne a segítségére... biztos nem utasít vissza senki egy választ. Én volt, hogy bementem a nőgyógyászatra és amikor kijött egy nővér megkérdeztem amit akartam tudni, sokat tudnak ám ők is, egész nap ott vannak az orvos mellett.
2015. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szerintem írok Hamvas Ferenc doktor úrnak, akit utóljára linkeltél.Isten ments hogy anya meghallja miről beszélek a telefonba...sajnos vékonyak a falak...mindent hallani,holnap igaz megy dolgozni, de nem merek addig várni.Köszönöm szépen a gyors válaszokat sokat segítettél! Megírom mire jutottam és légyszi szorítsatok hogy ne legyen terhes!
2015. febr. 1. 15:46
 10/22 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már ő is csak holnap válaszol, de itt van még egy doktor nő: [link]

ne aggódj, nem lesz semmi baj :) szorítunk!

2015. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!