Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak hogy eltünjön? L/15

Mit csináljak hogy eltünjön? L/15

Figyelt kérdés
7hónapja gomba fertőzés jelent meg a kis ajkakon. 2-3hónapja a nagy ajkakon is meg jelentek.Voltam orvosnál aki a vizsgálat után közölte hogy étrend váltás kell, sok kezelésen kell végig mennem...stb. amig ezeket mondta rosszul lettem és elájultam. Miután magamhoz tértem kiküldött a folyosóra, ezért pontosan nem tudom hogy mi ez. Ennek már 5hónapja. Azóta anya nem vitt el orvoshoz mert folyton az étrend változtatást hajtotta. De ő nem segített. És ez így volt máig. Tegnap megint szóltam neki hogy rosszabb lett és ő azt mondta hogy hétköznapra kapnánk idő pontot és nem akarja hogy hiányozzak a suliból. Esélyem sincs rá hogy el tűnjön. Koleszos vagyon nem tudok étrendet váltani, amúgy is 5x-10x eszek összesen hétvégéig. Ez napi max 2 étkezés. Fogytam is de még is egyre rosszabbul érzem magam. Még sosem kaptam ez elött fertőzést és undorítónak érzem magam miatta. Szégyenlem magam. :(

2015. febr. 7. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

par egyszerubb szabaly, amivel talan javulhat az allapotod: keruld a lisztes eteleket, pl kenyerfelek ( inkabb barna kenyeret egyel, ha tudsz), teszta felek, minden olyan, aminek magas a szenhidrattartalma, mert gondolom a neked ajanlott dieta a candida mentesites celjabol tortent.

maskulonben: anyad nelkul is elmehetsz az orvoshoz, milyen onzo szulo az ilyen, aki a sajat lanyat inkabb szenvedni hagyja, mintsem egy napot elvigye az orvoshoz. kerj idopontot, es beszelj az orvossal te magad! ha gyogyszert is felir, amit ki kell valtanod, akkor kerj kolcson esetleg egy kozeli baratnotol, vagy ha van zsebpenzed, akkor vedd meg abbol!

mielobbi gyogyulast!

2015. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"vizsgálat után közölte hogy étrend váltás kell, sok kezelésen kell végig mennem...stb"


Én is feltételezem, hogy Candida fertőzés miatt tartotta az orvos fontosnak az étrend váltást.


A neten is talász sok hasznos információt "Candida diéta" címszavakra keresve.


Értem, hogy a koleszos életmód mellett nem könnyű megoldani, de tényleg fontos lenne az egészséged érdekében, de egy 15 éves esetében ebben nyilván a szülőnek/szülőknek kéne segítenie megoldást találni, nem pedig magadra hagyni téged ezzel a problémával hosszú hónapok óta.


Ami nagyon fontos, és amire te is tudsz figyelni, az az, hogy lehetőleg iktass ki az étrendedből mindenfajta édességet.


Semmi okod szégyellned és undorítónak érezned magad, inkább szomorú, hogy eléggé magadra vagy hagyva egy ilyen problémával 15 évesen. Mindenképpen el kéne érned valahogy, hogy anyukád komolyan vegye ezt a kérdést, és segítsen, vagy ha továbbra is így áll hozzá ehhez a kérdéshez akkor szerintem elmehetnél egyedül a háziorvoshoz, ha nálad van a TAJ kártyád, ő meg adna beutalót szakrendelésre (ha egyáltalán kell, ebben nem vagyok biztos). Inkább hiányozz pár órát a suliból igazoltan, mint hogy tovább szenvedj egy kezeletlen betegséggel.


Egyébként a kezelésekből, amiről az orvos beszélt, mit kaptál eddig?


7 hónappal ezelőtt, amikor elájultál az orvosnál, és emiatt nem mindenre emlékszel pontosan, az orvos csak veled beszélt, vagy édesanyáddal is?

2015. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az orvos mind a kettönkel beszélt és a Candida ismerősnek hangzik biztos vagyok benne hogy a doki arrol beszélt. Köszönöm a hozzászólásokat. Az orvoshoz sajnos nem mehetek el szülő nélkül. Egyszer volt olyan hogy apu kirakott az épület elé és elment vásárolni míg engem vizsgáltak. Az orvos nagyon ideges volt hogy egy ilyen helyre egyedül küldenek el egy 14évest (mert akkor annyi idős voltam)
2015. febr. 8. 16:51
 4/8 anonim ***** válasza:
A diétától nem fog elmúlni a gomba, ehhez kezelés kellene. Nem kaptál rá hüvelykúpot, kenőcsöt, valami tablettát? Ezek is kellenének, hogy ki tudd kezelni magad. Az nem megoldás, hogy lefogysz és 5x10 alkalommal eszel. Még jobban lerobban az egészséged. A kandida él minden ember bélrendszerében, tehát hiába éhezel, az nem megoldás.
2015. febr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Voltam orvosnál aki a vizsgálat után közölte hogy étrend váltás kell, sok kezelésen kell végig mennem...stb."


És ezek után, illetve azóta milyen kezeléseket kaptál?

2015. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az is kérdés lenne, hogy a hüvelyed be van fertőződve, vagy csak külsőleg a bőr?
2015. febr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még a az elején elvitt anya orvoshoz. Ott kaptam hüvely kúpot, kenőcsöt és gyógyszert. Ezek 2hét után elfogytak. Azóta nem voltam orvosnál és nem kezeltek többet. Egyáltalán nem kaptam azóta semmit ahoz hogy javuljon. Csak külsőleg van fertőzés. A hüvely egészséges.
2015. febr. 13. 22:08
 8/8 anonim ***** válasza:

A kenőcs és a gyógyszer mennyit használt?


Mennyi idő után kellett volna visszamenned kontroll vizsgálatra?

2015. febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!