Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Komoly kérdés! Az iskolaorvosn...

Komoly kérdés! Az iskolaorvosnak tényleg joga van megnézni a nemi szervem, sőt a hüvelyem is? Mi van, ha nem engedem?

Figyelt kérdés

Több helyen is olvastam, hogy lányoknak ilyen iskolai vizsgálaton kellett részt venni. Ilyen komolyan létezik? Hogy fel kell feküdni az asztalra szétett lábakkal, olyat nem csak nőgyógyász szakorvos csinálhat? Nekem is volt iskolában orvosi vizsgálat, de bugyimat senkinek eszébe sem jutott "leparancsolni" rólam, a melltartót igen, de az nem érdekelt.


Mi lett volna, ha ilyen lett volna és én nem engedem? Ehhez joga van?



2015. febr. 10. 14:29
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
Suliorvos nem nyúlkál senki hüvelyébe. Kívülről meg kellene, hogy nézze (de ettől is el szokta tekinteni egyébként), de belenyúlkálni nem fog.
2015. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
Ez ijesztgetés ne hidd el, hogy ilyeneket csinálnak egy iskolaorvosi vizsgálaton.
2015. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg igen is ideje lenne hogy a szülők a sarkukra álljanak végre!


Nem normális hogy a gyerekeket iskola orvosi vizsgálat keretében meztelenül vizsgáljon iskola orvos,nem normális hogy az alsóneműjükbe nézen,hozzáérjen!

Ez egy kamaszodó gyereknek rendkívül megalázó,de még egy felnőttnek is!!!!



Hogyan engedhetik ezt a szülők?

Hol a felelősség?

Hagyják a gyereket megalázni?

Bárki,bàrmit megtehet a gyerekkel?


A felnőtt ember szakorvoshoz megy,ha el akar menni!

Még az orvos szemêlyét,nemét is megvàlasztja sokszor!

És felnőtt,maga dönt úgy hogy elmegy szűrêsre!



Itt meg gyerekekről van szó,pont tinikorban a legszégyenlősebbek,ilyenkor sérülékenyek!

Egy ilyen vizsgálat megszégyenítő számukra!


Mi,felnőttek is sértve éreznénk magunk ha mint éves munkaalkalmassági vizsgálat keretêben közölnék hogy mindenki húzza le az alsóneműjêt is!

Milyen felháborodás lenne!


Ezek itt gyerekek,nem bünözők,bünözőknêl van teljes test vizsgálata,akár több jelenlévő előtt!!!


Hát ezeknêl a gyerekeknél is sokan ezt teszik és senki nem áll ki értük,még a szülők sem!!!!


Nem gondolnak bele hogy a gyerekek milyen sérelmeket élnek át,hiszen lehet olvasni hogy mennyit panaszkodnak,hogy sokszor milyen megalázó módon vizsgàltàk őket meg.Sokan 1 vagy több évtized távlatàből is emlékeznek rá.


Ideje lenne egy egêszsêges hatàrt szabni!

2015. febr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
71%

82%-os pedig fiúknál sokszor teszik,sokszor úgy mintha ők állatok lennênek,az összes fiú előtt.Bocs de ez felháborító ês senki nem tesz semmit.


Kérdező!


Az orvos megnêzheti,ha úgy gondolja,de általában eltekintenek tőle.Viszont a beteg megmondhatja hogy nem engedi és általában csak a kartonra ráírjàk nem vett részt a vizsgálaton,nem szokott galiba lenni belőle.


Senki nem kényszeríthet rá!


Én nagyon ellenzem!



És valóban ezt sima vizsgálatokhoz ne hasonlítsuk össze!


Amúgy van betegjog,önrepndelkezési jog,emberi méltósághoz való jog(szeméremérzetre figyelni kell,más előtt nem vizsgálhatnának)

Ezeknek nézz utána,önrendelkezési jog alapján megtagadhatod a vizsgálatot,hiszen a vizsgálat elhagyàsa az életedet nem fogja veszélyeztetni..


Annyit mêg ha tenni akarsz az ilyen vizsgálatok ellen akkor aláíràs gyűlytést kell ês a tiltakozàsod eljutattása az Ombudsmanhoz.



És fogorvost így fogak vizsgálatát ne hasonlítjuk,vagy említsük egy szinten a nemiszerveket érintő vizsgálattal.De a testrészt sem említhetjük egy szinten,az egyik testrészünk igen inti,a màsikat mindenki làthatja

2015. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:

Álljatok össze fiúk(mivel őket gyakrabban érinti)-lányok (igen ritka)közösen és mondjàtok meg nem járultok hozzá és csak egyenkénti vizsgálaton akartok részt venni.


Nem fognak belőle ügyet csinálni,a legtöbb iskolában nincs nemiszerv vizsgálat,ha valóban kötelező volna akkor mindenhol lenne!!!!


A szülőknek,tanároknak is szóljatok,állítsátok magatok mellé őket is!


Csak ne adjátok meg magatokat!Álljatok ki magatokért!!!


Hány éves vagy?

2015. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
61%
Igen jól tudod megtagadható!!!
2015. febr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Már nem érint 39%os, csak hogy sok helyen olvastam hasonlót és sztem is felháborító!! Írtam a kérdésben, h nekem csak max. a melltartót kellett, de azt se mások előtt. Ha a bugyogómat "fenyegetné" bárki is, minimum feljelenteném az tuti :DD És az is teljesen jogos, h nem mindegy hogy a számba vagy a nemi szervemben nyulkálnak, mert nem ugyanaz :S Amúgy a számba se nyúltak bele, csak megnézték ép e a fogsor... pff mik vannak.
2015. febr. 10. 21:58
 18/49 anonim ***** válasza:

Igen értem,de pont ha most már felnőtt vagy itt az ideje hogy valami változást sikerüljön elérni!


És el kell mondani a mostani fiataloknak hogy erre nem kötelezhetik őket!


Ezernyi ilyen kérdés van,így vêgre tenni kellene valamit,ahol ilyen kérdést látok mindenhova írok.


Sok gyerekorvos is elïtéli,helytelennek tartja ezt.

2015. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
Hát nem szabad szó nélkül hagyni, mi az, h kötelező levenni a bugyimat (melltartó még nem gáz ha nincs ott más és nő a doki, mondjuk nálunk az volt, meg h lássa normálisan a gerincem le is kell venni)??????? Arra való a nőgyógyász, fiúknak meg az urulógus, ha baj van szépen beutaltatom magam és megvizsgál. Most kicsit hülye példa, de ilyen alapon egy pasas is mondhatná, h vedd le mert meg akartlak ujjazni... persze, hogy vannak jogai a betegeknek!! Én eü-snek tanulok, még elsőben külön tantárgy is volt erről nekünk, h nem tojhatok a beteg jogaira. Ja, aztán meg csak lesnek, ha bepereli őket valaki.
2015. febr. 10. 22:34
 20/49 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem kötelező, nyugodtan megtagadhatod a vizsgálatnak azt a részét, amelyik a nemi szerved meztelen vizsgálatára irányulna!
2015. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!