Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barna folyásom van enyhe...

Barna folyásom van enyhe viszketéssel. Szerintetek mitől lehet?

Figyelt kérdés
Hétvégén múlt el a menstruációm, semmi különös vagy szokatlan nem volt. Aztán ma észrevettem,volt egy kis vérzésem,vagyis inkább ilyen barnás színű volt,nem túl sok,meg kicsit olyan égő érzés,inkább amikor kitöröltem magam.Most betegség miatt már hetek óta antibiotikumot szedek és olvastam,hogy attól is lehet gombás fertőzést kapni,meg mellékhatások között is ott van.Lehet,hogy akkor rajtam pont ez a mellékhatás jött ki? Ma már nem vettem be a gyógyszert,mert elvileg ha abbahagyom az antibiotikum szedését akkor magától elmúlik,de azért megijedtem.Nőgyógyászhoz szerintetek feltétlenül szükséges lenne elmenni? Előre is köszi a segítséget és bocsi,ha vmit értelmetlenül írtam,de én az ilyen betegségektől mindig rögtön beparázok.
2015. febr. 19. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumot mindenképpen végig kell szedni, nehogy abbahagyd, mert akkor abból a betegségből nem fogsz rendbe jönni, ami miatt kaptad, netán szövődmények alakulnak ki.

És amúgy nagy valószínűséggel van egy gombás fertőzésed, illetve egy kezdődő hüvelygyulladásod, amit a fertőzés okozott és az okozhat enyhe vérzést is akár. És ez nem múlik el magától.

És jobban jársz, ha elmész orvoshoz, mert akkor célzottan ki tudnak kezelni.

Legközelebb pedig ha szedsz antibiotikumot, vegyél a patikában hüvelyflóra helyreállító készítményt, amit hüvelyben használj az antibiotikum kúra alatt és nem lesz gombás fertőzésed. És ez nem mellékhatás, csak az antibiotikum nem csak a rossz baktériumokat írtja, hanem a hüvely jótékony hüvelybaktériumait is, amik azt a célt szolgálják, hogy fenntartsák a hüvelyflóra egyensúlyát és nem szaporodjanak el gombák a hüvelyben. De ha nincs kellő számú jótékony hüvelybaktérium a hüvelyben, akkor elszaporodnak a gombák és így lesz gombás fertőzés.

Amit mindenképpen kezelni kell!

2015. febr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl jó,de köszönöm a segítséget!Még lenne egy kérdésem,ha nem gond,kicsit eltérő,de kapcsolódik.Szóval a barátom pont a hétvégén jön hozzánk és már 2 hete nem tudtunk találkozni,tehát voltak terveink a hétvégére...:D sose volt még amúgy ilyen fajta fertőzésem,de ha gumival védekezünk ugye nem kaphat el tőlem semmit? Bocsi,tudom amúgy h csak kedves voltál és válaszoltál,de ha ebben tudnál segíteni megköszönném :)
2015. febr. 19. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!