Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Escapelle? Kizárt a terhesség?...

Escapelle? Kizárt a terhesség? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elnézést ha tucatkérdés, de remélem alaptalan a félelmem. Kérlek leírnátok a tapasztalataitokat az escapellével kapcsolatban? Benne voltam a 72 órában ill. menstruáció ideje alatt történt a baleset. Mostanában van egy kis alhasi fájdalmam/görcseim. Kis hányingert is érzek a napokban. Gondoljátok hogy a tabletta mellékhatása lehet? Illetve még egy apró kérdés: elszeretnék kezdeni szedni fogamzásgátlót várjam meg még kiürül ez a nagy mennyiségű hormon a szervezetemből és újra visszaáll a normális rend?

Köszönöm!



#terhesség #Escapelle #esemény utáni tabletta #sürgősségi fogamzás gátlás
2015. febr. 21. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem cystám lett tőle anno, nagy fájdalmaim voltak, szóval igen, lehet a mellékhatása. Fogamzásgátlót meg leghamarabb a következő menstruàciód első napján tudsz elkezdeni szedni, akkor már rendben lesz. De kérdezd meg az orvost. És ne haragudj, de mentruáció alatt, pfujj...
2015. febr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az nem midnegy, hogy a "Benne voltam a 72 órában" mit jelent, mert a 72 óra végefelé már nem biztos, hogy tényleg hatásos. Az, hoyg a menzesz alatt történt a baleset, nem sokat jelent, sok nönek éppen akkor van a legtermékenebb idöszaka.


De mivel " el_szeretnék kezdeni szedni fogamzásgátlót", ezért eleve el kell menni nögyógyászhoz, ezért most menj el oda és töle kérdezd meg. Ugyanis az orvos meg tudná állapítani, ha terhes vagy, illetve azt is el tudja mondani, hogy mikor célszerü elkezdeni a fogamzágátlót szedni.

2015. febr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van aki bizarrnak tartsa ahány ház:) Elsőhöz annyi kérdésem lenne, hogy csak egy esemény utánit vett be, hogy cystát okozott?

Tévedés. Menstruációt azért értem, mert annyi szerepe van, hogy akkor a legkevesebb az esélye, hogy megtörténjen a megtermékenyítés, de persze megtörténhet. Fontos hogy melyik ciklusban történt, azért írtam hogy pontosabb leírást tudjak adni. Természetesen doki lesz a vége, máshogy nem is tudnák ki iratni.

Köszönöm

2015. febr. 21. 20:12
 4/5 A kérdező kommentje:
32. órában
2015. febr. 21. 20:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, csak esemény utánit vettem be, fogamzásgátlót akkor még nem szedtem. És a doki is megerősitette, hogy attól van.
2015. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!