Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 4 hónapja nem menstruáltam,...

4 hónapja nem menstruáltam, de most megjött, közben már kaptam gyógyszert. A menses alatt szedhetem?

Figyelt kérdés

Jan.4.-én voltam vérvételen, az eredményem nagyon későn érkezett meg, így csak február 5.-én kaptam időpontot a nőgyógyászhoz. Febr.1-jén volt 4 hónapja,hogy nem menstruáltam.Aztmondták,hogy a szoptató hormonom magas, de csak minimálisan és kaptam gyógyszert :norcolutot. Még aznap elmentem a gyógyszertárba, de nem volt gyógyszer, így csak 10.-ére érkezett meg. Kiváltotta, de nem kezdtem el szedni,elmaradt. Ugy voltam vele,majd pénteken elkezdem. Közben pénteken megis jött. Menses alatt szedhetem ezt a gyógyszert...?


A másik kérdésem az lenne,hogy ez egész életemre beállítja a hormonom, vagy minden hónapban kapok másikat? Elég hihetetlen,hogy 20 tabletta beállítja a mensesem, mert már 15 éves korom óta (most 20 vagyok) 4 havonta menstruáltam, de azt gondoltam,még fiatal vagyok,nem állt be rendesen. 16 évesen elkezdtem szedni fog.gátlót,akkor minden hónapban tökéletesen megjött, másfél évente tartottam vele egy kis szünetet,akkor is csak 3 havonta jött meg.


2010. febr. 13. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Mensi alatt semmiképpen ne szedd! Csak ha legközelebb megint nem jön meg. De erről inkább az orvosoddal konzultálj, ha lehet még mostanában, hogy meddig várj a köv. menzeszre, stb.


Nem a Norcolut sajnos nem oldja meg problémát... Az sajnos csak arra az egy vérzésre szól, amíg szeded. :((( Úgy ahogy a fogamzásgátló által létrehozott vérzés megvonásos vérzés, a Norcolutnál is az... Csak elfedi a problémát azzal, hogy megvonsás vérzést csinál, de ha a gond nem oldódik meg, ami miatt a vérzészavarod van, ahogy nem szedsz semmit, ugyan úgy nem lesz rendszeres...


Nekem is ilyen gondom van, sosem volt rendszeres a vérzésem. Kb. 17 évesen kaptam Norcolutot, attól megjött, aztán ahogy nem szedtem, megint nem jött meg. Az okos orvosok ekkor írtak fel fogamzásgátlót, amit 7 évig szedtem egyfolyátban. Kb. 24 évesen hagytam abba, négyszer megjött, aztán fél évig nem, megjött, fél évig megint nem, kpatam megint Norcolutot, ez volt novemberben, akkor megjött, azóta megint nem...


Nekem nem magas egyik hormonom sem, nálam jobbhíján az elhízásra fogták a vérzészavart. Úgyhogy most diétázom, plusz elkezdet sportolni és várom, hogy mikor jön meg...


25/L

2010. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egy cipőben járunk... Annyira okosok az orvosok. De egy teljes körű kivizsgálást nem értem mért nem tudnak csinálni..
2010. febr. 13. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát, nekem annyiban volt szerencsém, hogy a nőgyógyászom továbbküldött endokrinológushoz. Így volt terheléses cukor vizsgálatom és komplex hormon. Peteérés nyista, minden hormon referencia tartományban van ugyan, de peteérési hiányra utalnak.


Azt írod, hogy magas a prolaktin szinted. (Ez a tejtermelésért felelős hormon.) Magas prolaktin és rendszertelen vérzés ez nekem nagyon PCOS-gyanús! Ezt nem említette a nődokid? Kéne csinálni egy terheléses cukorvizsgálatot, hogy megnézzék az inzulinodat! Könnyen lehet szerintem, hogy PCOS-od van! Ha kiderül, hogy az van, akkor már mindjárt közelebb lennél a végleges megoldáshoz! Lehet, hogy inzulinreziszancia miatt van vérzészavarod. Viszont ha az ok lenne megszüntetve, akkor megszűnne a vérzészavar is!


Mint mondtam, a Norcolut, fogamzásgátló csak elfedi a problémát...


(Első voltam)

2010. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A régi dokim nyugdíjba ment és helyette vmi másiknál voltam, de eztis leváltom,mert nem voltam vele megelégedve. össze vissza akart gyógyszert felírni. Mint aki nem ért hozzá. Másik 2-őt akart, aztán mégis ezt a nocolutot írta fel, de meg sem említette a PCOS-t. Mondtam a régi dokimnak,hogy félek hogy az a baj és mondta, hogy vérvétel,azután kiderül... De nemis olyan magas az a hormonom... Aztmondta minden más rendben van. :( Nemtudom...
2010. febr. 13. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!