Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-ok mi a véleményetek van...

PCOS-ok mi a véleményetek van esélyem a babára?

Figyelt kérdés

Jelenleg 21 éves vagyok. Pubertáns korom óta szabálytalan a menstruációm.

A nőgyógyászom elküldött egy hasi ultrahangra, ahol azt állapították meg, hogy ,,az ováriumok PCOS szerkezetűek”.Egy PCO-val foglalkozó oldalon azt olvastam, hogy csak a hüvelyi ultrahangot lehet elfogadni eredményként. Részben ezért is, úgy döntöttem, hogy elmegyek egy endokrinológushoz is. Háromszor vettek vért.

Először kiderült, hogy nem kimutatható az insulin rezistencia. A második vérvétel, akkor volt, amikor már két hónapja nem menstruáltam A vérvétel során az egyedüli eltérést az igen magas LH/FSH arány hozta. LH 10,12 U/L

FSH 1,59 U/L.

Ezt követően a harmadik vérvételen a progeszteron szintemet nézték. Ennél a vérvételnél a ciklus 26 napján a progeszteron szintem 2,6 nmol/L volt. Végül kimondta a végső szót Anovulációs ciklus. A rendelőben annyira sokkolt a hír, hogy már nem kérdeztem semmit csak most egy héttel tértem magamhoz. Az endokrinológus Merckformint javasolt és mutogatta azoknak a babákank a fotóit, akik a gyógyszer hatására fogantak.

A kérdésem az volna, hogy tulajdonképpen sosincs peteérésem vagy csak arra a ciklusra vonatkozóan kell érteni? Illetve, hogy ez a gyógyszer az én esetemben is biztosan segíteni fog a gyermekvállalást illetően? Sajnos sok esetről hallottam, amikor már ez sem segített.



2015. márc. 6. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én is 21 éves vagyok, ugyanezzel a problémával, de én már régóta tudok a betegségemről. Lassan 2 éve szedem a Meforált és 1 éve diétázok meg mozgok ami a PCOS/IR-re ajánlott. Nekem ki mutatták, hogy inzulinrezisztenciám van. Sajnos egyenlőre a kezelés hatására is csak 2-3 havonta menstruálok, ami nagyon elkeserít, mert azt hittem, hogy ennyi idő után már bőven be fog állni. Viszont szerencsére peteérésem is van, de így az is ugye csak 2-3 havonta, így nagyon kicsi az esélye a teherbeesésnek. Ittam az Inofolicot is pár hónapig, de semmit sem ért, csak pénzkidobás volt. Milyenek lettek a terheléses cukor és inzulin eredményeid le tudnád írni?
2015. márc. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva lehet, hogy pont abban a hónapban nem volt peteérésed, de az is lehet, hogy úgy vagy mint én, hogy késői ovulációd volt valamikor a 26. nap után. Nekem az 50-55. nap körül szokott lenni. Én hőmérőzök már egy éve így tudom mikor van ovum és, meg is érzem.
2015. márc. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Annyira örülök, hogy írtál.:)

A cukorterhelés eredményei:

0 percben: 5,2 nmol/L

120 percben:6,0 nmol/L

inzulin meghatátorása: 4,9 mIU/L


Szóval, ahogy írtam nincs inzulin rezisztenciám.

És neked mit mondott az orvos, mennyire esélyes így? Gondolom te se most akarod a gyereket vagy igen?

Engem ez az egész nagyon megvisel. Nekem azt mondta az orvos, hogy nem kell diétáznom, ugyanis normális a testsúlyom. Az interneten meg mindenhol erről a hármas kezelésről írnak(diéta,sport,gyógyszer). Mi a véleményed mennyire vegyem komolyan ezt a diéta dogot?

Egyébként nagyon költséges ez a diéta?

2015. márc. 7. 10:53
 4/7 idnaz válasza:
Szia! És az inzulinra csak egy értéked van?? azt nem nézték terhelten? Pcos hàtterében ir àll. Ha nem kimutatható, akkor is jól reagàl a 3as kezelésre. Egy értékből én azonban nem mondanàm, h nem kimutatható... keress rà a pcos alapítvànyra a neten.Lehet babàd ha arra kerül a sor :) baba ide vagy oda,az ir-t helyre kell tenni a sajàt egészséged érdekében.
2015. márc. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as kezelést ajánlja az orvos, pedig én is vékony vagyok. Nekem csak annyi a diéta, hogy nem eszek/iszok semmilyen cukros dolgokat meg fehér lisztes dolgokat. Cukrot xilittel helyettesítem, fehérlisztet pedig teljeskiőrlésű liszttel. Tészta helyett durumtésztát eszek, rizs helyett basmati rizst, kenyér helyett teljeskiőrlésű kenyeret, krumplit ritkán eszek, édességet csak nagyon ritkán, ha már tényleg nagyon kivánom, de akkor is csak keveset. Inni pedig szinte csak vizet iszok, néha teát. Nagyjából ennyi, túlságosan nem merülök bele, mert anyagilag nem is birnánk. Nekem 180g szénhidrátot kell ennem, de lehet többet is mert sovány vagyok, eleinte számoltam, de már számolás nélkül is látom, hogy kb mennyi. Napi 3x500mg Meforált szedek, és sétálni szoktam sokat, vagy futni, biciklizni. Viszont azt észevettem, hogy az arcom már nem pattanásos, meg hajam se hullik, közérzetem is jobb. Tehát segit a 3-as kezelés, csak úgy látszik nálam nagyon lassan. :S Igaza van a másik válaszolónak, hogy az inzulint is terhelve kell megnézni, mert úgy látszik csak, hogy van e inzulinrezisztencia.

Nekem azt mondta az endokrinológus, hogy így is teherbe eshetek, csak kevesebb az esélye.

2015. márc. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nálam úgy nézték meg az inzulin rezisztenciát, hogy először éhgyomorra vettek vért, majd 20 perc múlva itattak velem egy cukros löttyöt, majd 120 perc múlva újra vért vettek. Ha jól tudom ez módja, hogy megállapítsák az IR-t.

Amúgy hiszek nektek és fogok is diétázni.:)

2015. márc. 9. 18:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül nem diétáztam, hanem hatalmasakat zabáltam. Most, pedig otthon vagyok GYED-en.:)
2019. jan. 11. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!