Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van az, hogy éjszakánkén...

Miért van az, hogy éjszakánként 1-2 óránként fel kell kelnem pisilni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok felfázva, mert már hónapok óta így van, vagy még régebb óta.

Direkt figyelek, hogy lefekvés előtt már ne igyak sokat.

Korábban minden éjjel 1x keltem fel, kb. hajnali 2-kor.

De most hónapok óta nem aludtam ki magam rendesen, mert nem tudok egyhuzamban több órát aludni, csak max 2-t.

32 éves nő vagyok.



2015. márc. 8. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet. Nem ártana vércukorszintet nézni.

Kíséri-e szájszárasság, viszketés, gyakori szomjúság?

2015. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Sokan a pánikbetegség egyik megnyilvánulási formájának tekintik. Érdemes egy pszichiátert felkeresni, természetesen a cukorbetegség kizárása után.

2015. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem kíséri szájszárazság.

Vércukrot kb. 2 éve néztek, akkor rendben volt. Azóta is kialakulhatott?

Pánikolni szerencsére nincs okom.

Köszönöm a válaszokat, figyelem még pár hétig pl. ezt a szájszárazság dolgot, + várok, és ha nem lesz változás, elmegyek laborba.

2015. márc. 8. 18:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Napközben mennyit iszol, mennyit pisilsz? Amikor felkelsz, jön is rendesen, vagy csak az inger nagy? Nem szoktak a lábaid dagadni, nincs esetleg szív-, vagy vesebetegséged?
2015. márc. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szív vagy vesebetegségről nem tudok.

A lábam sajnos dagad, de még nem durván. Ülőmunkát végzek, és napközben leveszem a magassarkút, de délután már szorít.

Reggel első dolgom pisilni, túl nagy mennyiség nem jön, de megszokásból ott kezdek.

A vércukrot hogy nézik? Éhgyomorra kell? Az jutott eszembe, hogy kb. 2 hónap múlva lesz a szokásos éves alkalmasságim, ott meg tudják nézni? Vagy nem ilyen helyen kéne?

2015. márc. 8. 18:21
 6/8 A kérdező kommentje:
ja, nem iszok sokat, pedig mindig elhatározom. a 8 óás munkaidőt kihúzom 2-3 dl vízzel, itthon is 2-3 pohár. ez talán még egy liter sincs, de minden nap eszek levest + iszok két kávét, ez is folyadék.
2015. márc. 8. 18:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért kérdezem, hogy dagad-e a lábad, mert ha tapasztalsz lábdagadást napközben, az azt jelenti, hogy a víz az érből kilép a szövetek közé. Mivel lóg a lábad, a gravitáció miatt nem tud visszalépni. Viszont mikor este vízszintes helyzetbe kerülsz, máris nem hat rá a gravitáció, visszalép a víz az érpályába, és a vese beindul. Ennek az eredménye az lesz, hogy éjjel kell kijárni pisilni.


Viszont az enyhe lábdagadás nem magyarázná meg az ilyen mértékű kijárást, ezért kéne utána járni a dolognak.


A vércukorszinteddel azért nem gondolom, hogy baj lenne, mert ha magas lenne a vércukrod, a sok pisilés napközben is fenn állna, nem csak éjszaka, és emellé rengeteget innál.

Nagyon kevés a napi folyadékbeviteled, miért kell kibírnod napközben 2-3 decivel? Vagy csak nem kívánod?


Elmennék a helyedben a háziorvoshoz, fontos lenne egy vérvétel, pl. hogy az ionok mennyiségét megnézzék a vérben, plusz egy általános vizsgálat- ráhallgatni a szívedre, tüdődre.

2015. márc. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ihatnék bármikor, de sose ittam sokat.

köszönöm a hasznos válaszokat, mindenképp megbeszélem a háziorvosommal.

2015. márc. 8. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!