Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós kisfiamhoz éjszakánként...

8 hós kisfiamhoz éjszakánként egyre gyakrabban kell bemennem. Számtalanszor ébred, a cumi kell a szájába és visszaalszik. Ez rendbe is volna, na de fél óránként -óránként?

Figyelt kérdés
Két és fél éves nővérével vannak egy szobában, ha nem megyek be azonnal, úgy felhergeli magát a kisfiam, hogy aztán ordít akár egy órát is. És persze felébred a kislányom is.. Mit tegyek?
2012. nov. 28. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nő a fogacskája nem? Kend be az ínyét naponta többször is akár fogínyápoló géllel, nekünk ez segített. Altatás előtt is kend be neki és akkor gond nélkül átalussza az éjszakát. Legalábbis nálunk így volt :)
2012. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Mi ugyanigy vagyunk ahogyat ti. Kisfiam szinten 8 honapos, es nalunk ez mar vagy 2 honapja tart. Alul mar 2 fogacskaja van es felul is 2. Most hogy kijott felul is egy kicsit alabb hagyott a dolog, de meg mindig sokszor ebred ejjel. Nalunk is mint nalatok, csak a cumi kell neki, es utana visszaalszik. Minden lefekves elott bekenem az inyet es igy eleg jol birja, mostmar csak hajnali 3-4 korul kel igy. Probald ki, ja es kitartast.
2012. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Lányom 8,5 hós és 1,5 hónapja csinálja ugyanazt mint a kisfiad. Nem látom, hogy jönne a foga vagy ilyesmi...nem tudom mitől lehet csak találgatni tudok én is. Kitartást!
2012. nov. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fogzás is lehet, és e mellett beleérhettetek a szeparációs szorongás sűrűjébe is. Ilyenkor a legtöbb gyerek éjjel sokszor megébred "ellenőrízni", hogy megvan- e még anya, apa.

Esetleg ideiglenesen költözz át a gyerekszobába, vagy vedd a kicsit magad mellé. El fog múlni:).

2012. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt hívják szeparációs szorongásnak.


[link]

2012. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 dolog miatt lehet. Egyik, hogy tényleg jön a foga, és fáj neki, ezért nyugtalan, ráadásul nem szorítja eléggé a cumit, ami kiesik, és hiányzik neki.

Másik, hogy szeparációs félelem időszakában van.


Tutitipp, nekem 3 kismanóm van:


VEDD MAGATOK KÖZÉ!! Garantálom, úgy alszik, mint a bunda. Nálunk bejött. Venni kell egy nagy ágyat, egy nagyon nagy ágyat, és elfértek rajta. Tapasztalat. Mi 5-en alszunk 1 ágyban, és tök jó így összebújva. Sírás pedig nincs, ezzel együtt kialvatlanság sincs. Te jó ég, mennyi UFO képű zombi anyukát látok, karikás szemmel, és milyen furán néznek, hogy én hogyan lehetek ilyen mosolygós, türelmes, és kipihent? Mondom ezek összefüggnek. Mivel nem vagyok végletekig kimerült, tudok mosolyogni, és türelemmel fordulni a gyerekeim és a világ felé.


Én úgy utálom, amikor mondják sokan, hogy "ne vedd magatok közé, jaj csak azt ne, mert odaszokik!" Na és? Mi van, hogy odaszokik? Akkor ott fog aludni. És ha ott alszik, akkor mi van? Ott is fog felébredni. Nem bűn és nem is káros Anya-Apa között elaludni. Lehet választani, hogy magunk közé vesszük a gyerkőcöt(ket) = kipihenten ébredünk, vagy makacsul ragaszkodunk az elvekhez, és zombik leszünk mind. Melyik a jobb? Szerintem a közös alvás. Mindenkinek jobb. Nem beszélve a pici világba, és belénk vetett hitéről.


Nézdd meg ezt a vidit! Amikor a legnagyobb fiam pici volt, ráakadtam erre a videora, és elhatároztam, hogy így teszek, ahogy a professzorúr mondta. Bejött. A video: https://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4


Üdv:

Dori

2014. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!