Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szinte fekete menstruáció!...

Szinte fekete menstruáció! Mitől lehet?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, ez életemben a harmadik menstruációm. Az első rögtön pirosan "jelentkezett", a másodiknál első nap barnás folyás volt, aztán megjött szép pirosan is. Most viszont már második napja, hogy barna, inkább feketés vér távozik. Kicsit aggódom, mert azt hittem ma már normális lesz, piros, de nem. Elég kevés is, kb. 4 óráig elég egy nagy betét, utána is csak higéniai okokból cserélem ki. Tehát kevés, sötét vérzés, pedig eddig nem így volt. Persze az is lehet, hogy holnapra már rendesen lesz, csak érdekelne, másnál is volt ilyen? Ráadásul éjjel nem is jött semmi... Az elsőnél is így volt, a másodiknál viszont még át is áztam... Viszonylag időbe jött meg mindhárom, igaz, most késett 2 hetet, de ahhoz képest, hogy decembertől menstruálok, nem maradt ki egy hónap sem.

Tehát, aggódnom kéne? Mi lehet az oka, mit tegyek? A derekam néha fájdogál, de nem voltam sose szerencsére szenvedős. Egyébként se viszketés, se semmi kellemetlen, fertőzésre utaló tünetem nincs, terhesség kizárva (mivel nem is voltam olyan helyzetben, hogy ez megeshessen).:) Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 16. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
a fekete vérzés sose normális
2015. márc. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi gond,vastagabb volt a méhnyálkahártyád,azért ilyen sötét színű.
2015. márc. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:) Én is erre gyanakodtam, vagy még azt is mondták, hogy azért lehet, mert kevés a vérzés, és amíg kifolyik, megalvad, vagy ilyesmi.

Az elsőnek mondanám, hogy olvasson utána, van ilyen. Egyébként pedig nem koromfekete vérzésről van szó, hanem sötétvörös/barna, tehát nem élénkpiros.

2015. márc. 16. 15:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Most fekete vagy sötétbarna? Nagyon nem mindegy. A fekete vérzés nem normális.
2015. márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Majdnem fekete, de nem teljesen. Ezért tettem a kérdésbe is a szinte szót.:) De egyébként elvileg a feketés is normális lenne, mert most ahogy utanánéztem, másnak is volt ilyen.
2015. márc. 16. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!