Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális az alhasi fájdalom...

Normális az alhasi fájdalom első aktus után?

Figyelt kérdés

2 napja voltam együtt a párommal.Ez volt az első aktusom.Természetesen védekeztünk. Az aktus utáni enyhe vérzés másnap reggelre elmúlt,azonban azóta alhasi fájdalmam van és vizeléskor a felfázás tüneteit tapasztalom. A napokban várom a havi vérzésem.

Vehetem abszolút természetesnek a panaszokat,és elmúlik majd pár nap alatt,vagy mindenképp keressem fel a nőgyógyászt?



2015. márc. 17. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyhe vérzés és az alhasi fájdalom, sőt még az esetleges felfázás is lehetnek természetes együtt járói. Én pl. olyankor is felszoktam fázni, vagy hasonló tüneteim vannak ahhoz, hogyha sokáig nem volt nemi életem és hirtelen lett. Mivel viszont felfázásos tüneteid is vannak azt viszont célszerű lenne lehetőleg orvos által kezeltetned, így szerintem lásson doki. Egyébként se ártana megbeszélned a nőgyógyászoddal, hogy túl vagy az elsőn, szerintem.
2015. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) bízom benne hamar elmúlik,kicsit kellemetlen érzés.. a dokit felkeresem mindenképp,de az óráim kuszasága miatt még nem tudtam időpontot egyeztetni :)
2015. márc. 17. 14:14
 3/6 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászt az első aktus után kb 1 évvel illik felkeresni az első szűrés miatt.(nem másnap)

Amit leírtál az teljesen normális jelenség.

2015. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gyevickie ***** válasza:

Ez a leírás húgyúti fertőzésre utal, amit az első együttlét vált ki. Angolul külön neve van: honeymoon cystitis, azaz a mézeshetek hólyaggyulladása.

" Külön említést érdemel a nemi életet kezdő vagy frissen házasodott fiatal lányok esetében az aktus során szerzett hólyaggyulladás, amelyre az angolszász szakirodalom a "honeymoon cystitis" (nászutasok hólyaggyulladása) kifejezést használja a házasság kezdeti szakaszában gyakori hólyaggyulladásra."

Idézet innen:

[link]

2015. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) és erre jó a tőzegáfonya kapszula?:)
2015. márc. 19. 08:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, megelőzésként jó, de kezelni orvossal inkább.
2015. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!