Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valós vagy kitalált betegség...

Valós vagy kitalált betegség lehet az állandó, folyamatos, változó tünetű rosszullét?

Figyelt kérdés

Először is férfi vagyok.

Az lenne a kérdésem, hogy a párom folyamatosan rosszul van, legalábbis minden nap másra panaszkodik és nem tudom eldönteni, hogy ezt most azért csinálja, mert fel akarja magára hívni a figyelmet, vagy tényleg ilyen beteges. Iszonyat mód ki tudok készülni a meg nem szűnő panaszoktól: fejfájás, hasfájás, fáj a szíve, nem kap levegőt, veséje fáj, felszökő pulzusszám, szédülés, köhögés, megfázás stb., stb. ezermillió panasz. Tudni kell, hogy kb. két éve lakunk együtt a szüleinél. Az anyja pánikbeteg, állandóan a vérnyomásával van elfoglalva, mindig nyüglődik, apukája teszi alá sokszor a lovat, orvoshoz nem hajlandó menni. Feltételezem, hogy a párom azért lehet ilyen, mert az anyjától is folyamatosan a panaszkodást hallja.

Közben kiderült, hogy várandós, úgyhogy ezek a panaszok most fokozottan megjelentek nála. Van, hogy 1 hétre is kidől egy megfázástól. Voltam vele orvosnál, ekg stb is volt, persze egyik orvos sem tudott semmi értelmeset mondani.


2010. febr. 16. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A depresszió és /vagy szorongásos pánikbetegség is okozhatja ezt.
2010. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg hajlamos a pánikbetegségre, illetve a hipohondriára. És azzal, hogy együtt él az anyjával, aki szintén hasonló, felerősödnek a panaszok. Sajna, ezt csak ő, vagy szakorvos tudná kezelni. Meg kéne magával beszélni, hogy ez így durva, hisz fiatal még ehhez.
2010. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Keressetek fel pszichiátert, mert ha erre még rájön a gyermekágyi depresszió ... És jó lenne megtalálni a módját a különköltözésnek, (bérlakás)ez így nagyon nem egészséges. Te őt vetted feleségül, nem az anyóst.
2010. febr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valahogy megpróbálom valahogy rávenni, hogy menjünk el pszichiáterhez. Különköltözés az folyamatban van, csak félek, hogy ott is ugyanez fog folytatódni...
2010. febr. 18. 10:48
 5/6 anonim ***** válasza:

A költözéssel járó stressz, meg az esetleges szülés utáni depresszió után hosszú távon sokkal jobb lesz, ha nem látja rendszeresen a beteg anyját és a saját családi életeteket élitek. De addig is pszichológus/pszichiáter, csak gyógyszer nélkül.

előző

2010. febr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak azt nem tudom, hogy hogyan adjam be neki, hogy fel kellene keresni egy pszichológust... Velem közölnék, nem biztos, hogy higgadtan fogadnám, azt hogy olyanokat mondanának nekem, ami nem úgy van ahogy gondolom...
2010. febr. 21. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!