Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergia tünete lehet...

Tejallergia tünete lehet folyamatos felső légúti betegség is?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 13:39
 1/7 kelemenkelo ***** válasza:
Igen lehet.az én kislányom is tejallergiás de szerencsére neki csak ekcámás lesz a bőre .17hos
2010. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiamnak a tojástól volt, ő arra allergiás. Nem tudom a te picúrod mennyi idős, az enyémnél 4 évesen jöttek rá.

2010. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen lehet, sőt nálunk csak az volt kiütés semmi.

A ventolint le se tudtuk tenni.

2010. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

kisfiam 16 hónapos,a 6 éves tesó is tejallergiás,pedig előtte senki nem volt a családban

szinte minden héten ott vagyunk az orvosnál,folyamatos köhögés,orrfolyás

amikor 1 éves korában elkezdtem adni a tejet,akkor lett ekcémás az arca,hasa,könyöke,akartam helyette tápszert adni,de nem kell neki,azóta nem kap folyékony tejfélét,csak a joghurtot eszi meg


a tesóval múlt héten voltunk gasztroenterológusnál,rákérdeztem,azt mondta,ha meggyógyul vigyem el,és megterheli

2010. márc. 15. 17:13
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Látom már kicsit régebben írtál,én most találtam rád.Nálunk is a nagyobbik fiam volt tejallergiás.Nála is a folyamatos légcsőhurut(6-8 hetente,s lefekvés után,hányásig fajuló köhögés) és ekcémás kiütések télen.Elvittem egy pulmonológushoz allergia vizsgálatra,vérvételből derült ki hogy:tejfehérje és tojásfehérje allergiája van és a sok légcsőhurut miatt/amire mindíg antibiotikumot kapott és köptetőt:(/bronhitis asztmatika volt a diagnózis.Vagyis ha nem kapott volna segítséget akkor mára már biztosan asztmává fajult volna.Fél éves diéta és egy allternatív gyógykezelés(amit a pulmonológus doktornő ajánlott)után teljesen meggyógyult,s már így mehetett iskolába.Azóta már csak pollenterápiát csinálunk parlagfű allergia miatt.Ha valamiben segíthetek írjatok.Recepteket is és tanácsokat is szívesen adok.Jelenleg 2,5 hónapos kisfiammal vagyok itthon.Remélem nála már nem lesz ilyen.Minden jót,jó egészséget kívánok!

2010. nov. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen,hogy írtál

augusztusban sikerült elmennünk az orvoshoz,ahol kiderült,hogy tejallergiás ő is:(

szeptember végén kezdte a bölcsit,azóta minden 2.héten beteg,most készülünk a Pulmonológiára,a bölcsibe ő az egyetlen tejallergiás,de külön főznek neki,vagy legalábbis ezt mondják...

2010. nov. 19. 06:10
 7/7 anonim válasza:
Szia!Voltatok már pulmonológusnál?Mit mondott vagy tanácsolt?Kinél és hol voltatok?Az én kisfiamnál kb.5 évesen derült ki,akkor még oviba járt.Nekünk nem volt lehetőség az oviban külön főzésre így a heti étrendet mindíg megkaptam és ha olyan kaja volt én főztem neki itthon külön és bevihettem az oviba.Az elején elég nehéz volt amíg nem tudtam mit mivel helyettesíthetek.Mi nagyon szigorúan betartottuk a diétát.Margarint is vittünk be neki,felvágottakból is másfélét kapott.A legnehezebb a szülinapok és névnapok voltak,amit mindenkinek megünnepeltek és ő nem ehetett akármit,mert ráadásul még tojásfehérje allergiája is volt.Ezekre az alkalmakra mindíg volt bent tartalék olyan nápolyi és száraz süti,amit ehetett.Szerencsére jól viselte ezeket a dolgokat és nem is csúfolták érte,sőt még inkább tőle kértek a kóstolót a többiek.Tej helyett mit adnak neki?Csak jó tanácsként írom,szerintem konzultáld meg a konyhásokkal mit mivel helyettesítenek,mert ilyenkor a szigorú diéta nagyon fontos.Nekünk így sikerült fél év alatt teljesen meggyógyulni,persze az alternatív gyógymód nélkül,amit a pulmonológusunk javasolt ez nem sikerült volna.Örök hála neki.Jó egészséget nektek és kitartást a diétához!
2010. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!