Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anya lánya kapcsolat?

Anya lánya kapcsolat?

Figyelt kérdés
Ti szoktatok anyukátokkal beszélni a menstruációról??Mert vagy ezer kérdés van amiben arról írnak a tinik hogy nem tudják hogyan mondják el anyukájuknak ,hogy "nagylányok lettek".Én sem szoktam ilyenekről beszélni anyummal,de én azért azonnal elmondtam neki és nem volt olyan nagy dolog.(bár mondjuk akkor itthon voltam mert karácsony előtt jött meg nemsokkal és ,hála istennek nem a suliban lepett meg)

2015. márc. 31. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig is jó volt Édesanyámmal a kapcsolatom, bármikor fordulhattam hozzá bizalommal. Legyen az menstruáció, fogamzásgátlás bármi. Mi mindig meg tudtuk ezeket a "kényes" témákat beszélni.


24N

2015. márc. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem olyan reg jott meg az elso es hat en is elegge felve mondtam el neki, de azonnal, egy jo nagy levegovel. Amig tartott az elso, addig adott tanacsokat. Elotte meg kinosabbnak tartottam ezt a temat, parszor jott csak szoba, de szerencsere nem ert annyira varatlanul, valahogy mar egy fel eve ereztem, hogy kb most fog megjonni. (Lehet h hulyenek neztek, de en tenyleg mar az osszel megereztem, hogy 2015 tavaszan fog megjonni. Es lass csodat, marcius 9-en megjott)

13/l

2015. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat!!! :) ;)
2015. márc. 31. 20:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most már felnőtt vagyok, de régebben ez nekem is gondot okozott, hiába orvos az anyám. Ezeket a témákat soha nem tudta normálisan kezelni. Pl nagyon goombán letolt, amkor megtudta, hogy tampont merészeltem használni. Többször volt megalázó helyzetem vele. Inkábba védőnővel, biológia tanárral, barátnők anyukájával besszélgettem. Majd gimis koromban az ÁNTSZ szervezett kortárs felvilágosító csoportot, ahová jelntkeztem. Bekerültem egy remek társaságba, ahol mindenről tudtunk beszélni (mindent tudni is kellett, mivel tovább kellett adni a tudásunkat). Az ottani tanárok azokra a kérdésekre is választ adtak, ami az időközben aktuális lett. (párkapcsolat, nemi élet, petting)

Majd jártunk előadásokat tartani, sok ifjonc hálás volt érte, aki úgy járt a szüleivel, mint én...:)

Most már 2 gyerkem van. KIskoruktól kezdve nyílt téma volt ez köztünk, mindig mindent elmagyaráztam a maguk kis szintjén, ha érdekelte őket valami. Soha nem félnek kérdezni, a mai napig megvan ez a bizalom.

2015. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! :)
2015. ápr. 1. 15:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egyből elmondtam anyának. :D Sőt, amikor görcsöl a hasam, apának is nyavalyogni szoktam, semmi gáz nincs ezzel. Nekem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, anyának azt is elmondtam, amikor elvesztettem. Csak azért, hogy ne idegeskedjen. Persze nem tartottam hosszú beszámolót, csak közöltem a tényt, és kész. :)
2015. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sose volt gond. Anyával már előtte is beszélgettünk róla, tudtam pontosan, hogy mi, ráadásul az elsőt ő vette észre mosáskor, így nem érte váratlanul
2015. máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy velem anya sose beszélt ilyenekről nem volt valami jó viszonyunk úgyhogy mikor elmondtam neki 10 percig csak habogtam azt se tudtam mit beszélek>< eléggé kínosnak éreztem mert valahogy nálunk ez 'tabu' volt szóval nem volt valami kellemes...
2015. jún. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!