Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció eltolása. Hogyan?

Menstruáció eltolása. Hogyan?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy mit tegyek, mert el akarom tolni a menstruációmat. Az előző hónapban pontosan jött meg a menzeszem. Január 22.-én megjött, majd 27.-én el is múlt. Nos, most ott tartok hogy Április 2.-a van, és azóta most jött meg. Kb másfél héttel eltolódott.


Csak annyi a probléma, hogy 30,01,02,03,04.-én a hegyekben leszek kirándulni. Nem tudom hogy mit tegyek. (nem tudom lemondani, mert a suli szervezi, és megbukok ha nem megyek) Most akkor mikor tájt számíthatok rá hogy megjön? Ha citromleven élek akkor az eltolja? Vagy szedjek 1 hónapig fogamzásgátlót? Sikerülhet hogy 5.én jöjjön meg?


Mármint most van ápr2.a,most jött meg, és azt akarom hogy máj5.én jöjjön meg.



2015. ápr. 2. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hány napos a normál ciklusod? Mióta van meg a menzeszed?


Mert eltolni nem lehet, de egyáltalán nem biztos, hogy akkorra jönne meg, ahogy most gondolod.

2015. ápr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátlót emiatt ne szedj, felesleges és hülyeség.

Ha tényleg el akarod tolni, akkor el kell menni nőgyógyászhoz, ő tud olyan szert adni, amit vérzés előtt kb. 10 nappal el kell kezdeni szedni, és el lehet vele tolni.

De egyébként tamponnal és betéttel azért meg lehet oldani a kirándulást is.

2015. ápr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok segíteni, de mi az, hogy megbuksz ha nem mész el? :O

Én már próbálkoztam citromlével de nekem nem használt. Attól még te kipróbálhatod, de inkább az igazi citrom levét facsard ki.

2015. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan, kb 22-23. Régen a fogamzásgátlóval pontosan jött meg. Vagy 7-8éve jött meg először. Most vagyok 20éves.

Annyi a baj, hogy ez terepgyakorlat lesz, és nem tudom megoldani úgy az erdőben. Kb 3-4óra hegymászás lesz, és kb csak férfiak lesznek körülöttünk. Higiénikusan pedig nem tudom megoldani. Wc pedig a közelben sincs.. ezért is kérdezem, mert nem értem ezt az egészet, hogy most eltolódott, hogy mire számítsak, hogy mikor fele jön meg...

2015. ápr. 2. 13:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kísérletezz, mert csúnyán ráfaraghatsz pl. fogamzásgátlóval. A citromlét próbáld meg, azzal nem árthatsz. Amúgy én is túráztam 1 hétig a Magas-Tátrában úgy, hogy pont közben jött meg. Nem kellemes, de tampon+betét használatával megoldható. Legyen nálad kézfertőtlenítő vagy törlőkendő!
2015. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nagy tampon, éjszakai betét egyszerre legyen bent. így ha 3 óránként tudsz menni wcre is ki kell , hogy bírja. kézfertőtlenítő alap, de biztos tudok majd normális wcre is menni! meg elég pechesnek kell lenni,hogy az 5 napig végig meglegyen.


fogamzásgátlót meg hülyeség lenne 1 hónap miatt szedni.és azt alapból a ciklus első napján célszerű elkezdeni

esetleg kérdezd meg a nőgyógyászt, hogy van -e valami gyógyszer amivel el lehet tolni. de mivel nem a tengerpartra mentek vagy ilyesmi, én nem tenném.

2015. ápr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs mit tegyek. Jó pár napja vettem is rozmaringteát hogy meghozza a menzeszemet, de semmit se ért.. nem tudom hogy hatna-e a citromlé. Beválhat? Mert tuti biztosra szeretnék menni.


Nem csak annyi hogy a higiéniai körülmények.. hanem ilyenkor én nagyon rosszullevős vagyok. Megy a hasam, szédülök, görcsölök. Nem lenne ajánlott nekem ilyenkor hegyet mászni :(

2015. ápr. 2. 13:22
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a válaszokat, mindenképp kezdek valamit. A citromlé az tuti...
2015. ápr. 2. 13:29
 9/11 anonim ***** válasza:
A citromlé is csak városi legenda. Az egyetlen tuti megoldás az az orvos. Még fogamzásgátlóval sem lenne tuti, az első levélnél még kérdéses, hogy pontosan mikor jön meg a megvonásos vérzés. Még úgy is belecsúszhat.
2015. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#6:Sajnos tudodom,hogy lehetséges az hogy pont akkor pont addig van meg amíg nem kéne!Tavaj nyárom mentünk nyaralni egy csodás szigetre,már alig vártam,de még nem volt beállva és úgy voltam vele hogy nem viszek betétet mert úgy sem fog megjönni mert előtte egy héttel volt és amint odaértünk az nap este jött meg,még szerencse,hogy volt egy bolt nyitva,ott tudtam betétet venni,de a nyaralásnak az utolsó napján,amikor már a buszon ültünk hazafele,akkor múlt el,az egész nyaralásom tönkre ment miatta!Csak imádkozok hogy ez idén ne történjen meg!

Kedves kérdező,a citromlé nálam sem működött,szóval továbbra is osztanám a többi hozzászólást hogy mindenképp nőgyógyászt kérdezz meg erről! :)

2015. ápr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!