Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kérdés nagy részét alul...

A kérdés nagy részét alul tudom kifejteni. Mit csináljak hogy csináljam? Tiszta idegroncs vagyok emiatt már.

Figyelt kérdés
Az egyik körzeti SZTK-s nőgyógyász felírt nekem kb 3honapja egy adag Sensilon nevű fogamzásgátló tablettát a kérésemre, de mindezt minden vizsgálat nélkül. Kiváltottuk de nem merem így szedni vizsgálat hiányába, pláne hogy dohányzom ami fokozza a trombózisveszélyt.Annyit kérdezett hogy volt e trombozis a családban, mondtam hogy nem tudok ilyenről erre ezt adta. Nem dohányzom túl sokat napi 5 szál,de sajnos ebből nem tudok lejjebb adni. 20 éves vagyok egyébként, vékony(nem sovány) nehezen hízó, szálkás testalkatú.Hétfőn jött meg de sajnos premenstruációs tünetekkel hányás hasmenés és elviselhetetlen alhasi görcs kb 2órán keresztül.Így elméletileg péntek az utolsó nap amikor be kellene vennem (életemben először), de félek, nem tudom mi legyen várjak a következő menstruációig a gyógyszerrel vagy elkezdjem most pénteken? Ha várnék a következőig akkor addig lenne időm elmenni egy magánorvoshoz viszont nem akarom átélni megint azt hogy ilyen fájdalmasan jön meg.Kérlek segítsetek.

2015. ápr. 16. 12:44
 1/6 Ancsa840 válasza:
Szerintem keress egy másik orvost.Én is ilyen görcsös típus vagyok ami borzalmas szóval megértem.De sosem voltam hajlandó szedni fogamzásgátlót mert féltem a mellékhatások miatt.Nekem egy gyógyszer vált be görcsoldódnak az algoflex forte.Próbáld ki és menj másik dokihoz aki normálisan kivizsgál ja és amúgy doki akár meg jobb görcsoldót is tud felírni.
2015. ápr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ti egyébként dohányoztok vagy dohányoztatok valaha gyógyszer szedése alatt?
2015. ápr. 16. 12:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam,a háziorvosom már felírt nekem egy cataflan V nevű görcsoldót.(nem tudom azt hiszem így kell írni, csak telefonon mondta, hogy majd menjek el a receptért.)
2015. ápr. 16. 12:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Én dohányoztam. Nem lett semmi bajom, de ez semmit nem jelent, nem mérvadó rád nézve. Ez mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen. A te életed, neked kell eldöntened.

Néhány megjegyzés a kérdésedhez:


- A nőgyógyászok a legtöbb esetben semmilyen vizsgálatot nem szoktak csinálni fogamzásgátló felírásakor (a protokoll szerint nem is feltétele a felírásnak a vizsgálat). Inkább néhány hónap múlva visszarendel, akkor csináltat egy vérvételt és nézi meg, hogy a májfunkciós értékek rendben vannak-e.

- A trombózisveszély miatt általában csak annyit kérdeznek, hogy volt-e ilyen betegség a családban.

- SZTK-s rendelésen nem végeznek tesztet a Leiden-mutációra (trombózisveszély), erre csak magánorvosnál van lehetőség.

- Ha ilyen erős PMS tüneteid vannak, akkor első körben ki kéne deríteni, hogy mi okozza, mert lehet szervi vagy hormonális betegség a háttérben. Ha így elkezdesz fogamzásgátlót szedni, akkor az ugyan a tüneteket elfedi, de a problémát nem oldja meg és a fogamzásgátló elhagyása után, esetleg amikor babát szeretnél újra ki fognak jönni és esetleg e későbbi gyerekvállalást is megnehezítheti.

2015. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5 éve szedek fogamzásgátlót és mellette dohányzom is.Régebben nagyon nagyon görcsös típus voltam,aznap mikor megjött szinte még felkelni sem tudtam.Mióta szedem nincsenek ilyen problémáim ráadásul szépen beállt:) 20/L
2015. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dehogy állt be!!

Megszüntette a normális menstruálást, amint abbahagyod a szedését ugyanolyan lesz mint elötte.

2015. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!