Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félek, hogy rákos vagyok? 17/L

Félek, hogy rákos vagyok? 17/L

Figyelt kérdés

Aranyerem lett.. de volt véres a székletem, stb.

Szóval nem a legvészesebb formában.

Viszont apámnak is végbél rákja volt.

És azóta félek.

Szerintetek ?



2015. ápr. 19. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz, tehát ha ez biztosan aranyér, akkor semmi okod nincs félni a ráktól, viszont az aranyeret is kezeltetni kell, bármennyire kínosnak érzed, ez is egy betegség, nem szabad elhanyagolni.
2015. ápr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
A kettonek nagyon sok koze van egymashoz, hasonloak a tunetek, aranyer meg noveli a vegbelrak kialakulasanak az eselyet. Nem felni kell es interneten kerdezoskodni-kutakodni, ki kell vizsgaltatni szakorvossal!
2015. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Félni nem kell, de el kell menned orvoshoz, és kezeltetni.

Bármi is a bajod, minél előbb kezelik, annál jobb a helyzet. Nem szabad az ilyennel várni.

2015. ápr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Apádnak is azért volt végbélrákja, mert nem kezeltette. Te is így járhatsz, de ez nem genetika, hanem trehanyság.
2015. ápr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kezelem ! voltam orvosnal mar vele..
2015. ápr. 19. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:

#4, nem hiszem hogy bármi képzettséged lenne az egészségügyben, minthogy vajon mitől lesz valakinek végbél rákja.


Lehetséges, hogy összefügg a kettő, de alapból a kettő más. Az aranyér egy a végbélnél lévő vénás hálózat ( a rectum körüli portocavalis anastomosis)keringési problémája miatt lesz, ahogy ott a vér kicsit pang, nem halad tovább és kitágítja a falat ami megereszkedik.


A rák pedig a "szennyezettség" miatt lehet "gyakori". A vastagbél rák elleni egyik védekezés, a napi rendszerességgel és nagyjából ugyanakkor történő székelés.

2015. ápr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jaj.. úgy akartam írni, hogy NEM VOLT véres a székletem, stb... NEM VOLT
2015. ápr. 19. 21:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem gond.

Múlt nyáron nekem is voltak 3 hétig ilyen aranyeres panaszaim. De azóta vissza húzódott és semmi.

Csak kenőccsel kezeltem.

2015. ápr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy enyhe aranyerem, és én rögtön orvoshoz rohantam vele, mert nagyon fájt a wc-zés, és megijedtem a vértől is.

Ami nekem segített a visszahúzódásban: melegvízzel mosni. Azután szárazra töröltem és bekentem krémmel, amit kaptam rá. Pár nap alatt helyre jön, csak ne erőlködj a wc-n.

A ráknak más tünetei vannak, pl. erős hasi fájdalom, hasmenés-székrekedés felváltva, és olyan széklet amin alvadt vér van, tehát nem piros. Tudom, mert most műtötték egy ismerősömet ezzel. Az nagyon fájdalmas szemben az aranyérrel ami csak kellemetlen.

2015. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

"A ráknak más tünetei vannak, pl. erős hasi fájdalom, hasmenés-székrekedés felváltva, és olyan széklet amin alvadt vér van, tehát nem piros. "


Rosszul tudod, a szine annak fuggvenyeben valtozik, hogy mennyire kozel van a daganat a vegbelnyilashoz. Kulonosebb fajdalom sincs korai szakaszban.


"Tudom, mert most műtötték egy ismerősömet ezzel."


Es akkor te most rak szakertove valtal? Nagyon felelossegtelen 0 orvosi kepzettseggel hianyos infok alapjan nyugtatni itt embereket, mi lesz, ha elhiszi, nem megy orvoshoz vele, es aztan mar keso lesz kezelni? Az egyetlen felelossegteljes tanacs: menj orvoshoz!!!

2015. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!