Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha fogamzásgátlót akarok...

Ha fogamzásgátlót akarok íratni, akkor csinálnak olyan vizsgálatot, kenetvételt vagy valamit, amiből kiderül ha valami féle gyulladásom van?

Figyelt kérdés
kb fél éve volt citológiai vizsgáloatom, P2 lett az eredménye. Csinálnak ehhez hasonló vizsgálatot amiből kiderül ha gond van? mert azóta már felfáztam többször is, és folyásom is van, gyulladásra gyanakszom. Tegnap a csiklóm is fájt, mintha mellette egy seb lenne. kiderül mi a gond ha csinál kenet vizsgálatot?
2010. febr. 21. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Kötelező lenne csinálni, de a dokik legtöbbször lusták.

Mikor én fogitabit irattam, akkor a doki megkérdezte, hogy milyet akarok, és mikor mondtam hogy nem ismerem a forgalomban lévő tablettákat, csak fintorgott egyet.

Hozzáfűztem, hogy barátnőm Lindynette20-at használ.

A doki meg csak annyit mondott,hogy: Jó, akkor felirom azt! És felirta.. :S

De ha ilyen súlyos problémáid vannak, akkor kérdd meg hogy vizsgáljon meg!

2010. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
milenne, ha előbb elmennél ezekkel a panaszokkal nőgyógyászhioz????? mert akkor 100% h megvizsgál. és utána mondanád h és szeretnél foggátlót feliratni....sztek ez tökeccerű:S
2010. febr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

boccs az offért!


KEDVES ELSŐ VÁLASZOLÓ!

Hány éves vagy???Komolyan ezt te hagytad?????? és ha allergiás vagy rá, vagy a hormonjaid nem bírják??? ez nem nőgyógyász? mióta szeded a gyógyszer? voltál azóta normális dokinál??

bocsi, de nagyon kiakadtam ahogy ezt olvastam!!!!!!!!

2010. febr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én a 2. vagyok, de azért válaszolok a 3.-nak. nagyon sokmindenkinek így írnak fel gyógyszert, h nem vizsgálják meg előtte. igazából, ha előtte megvizsgálják, akkor sincsenek túlságosan előbbre. a vizsgálat ugyanis egy vérvételből és egy kenetvételből áll. a vérvétel arra való h a májfunkciókat ellenőrizzék, azaz h a máj bírni fogja-e a foggátlót, ugyanis a foggátló a májban bomlik le. esetleg még nézhetnek a vérvételből gyulladást is a szervezetben. ennyi. a kenetvétel pedig rákszűrésre való, ugyanis ha az eredmény rossz, foggátlót nem szoktak felírni, előbb kikezelnek. nos ennyi, ami a vizsgálatból kiderül. ha vki nem végzi el ezeket a vizsgálatokat, hanem felírja a foggátlót olyan húde nagy kárt nemtud okozni. kivéve akkor, ha vki évekig szedi úgy, h nemjár mellette nőgyógyászhoz. de feltételezem a nők többsége jár nőgyógyászhoz.


az a hiedelem jár itt a lányok körében h a nőgyógyász a vérképből ír fel foggátlót. ez egy hatalmas marhaság. a nőgyógyász a vérkép és vizsgálat után ugyanúgy találomra ír fel egy foggátlót, mint vizsgálatok nélkül.

ha a nőgyógyászunk nem végzett vizsgálatokatm, nemkell kiverni a balhét, nyugodtan ellehet kezdeni szedni. 2-3 hónap múlva pedig látogassunk el a háziorvosunkhoz, és kérjünk beutalót vérvételre, azzal az indokkal h fogamzásgátlót szedünk. ez amúgy mindenkinek ajánlott lenne, még azoknak is, akiknél volt előtte vérvétel. ajánlott ugyanis megnézni, hogy a májunk hogyan reagál a fogamzásgátlóra. akinek előtte vettek vért, és elkezdte szedni, annál előbbutóbb ugyanúgy kialakulhat májrendelenesség, szóval ajánlott elvégezni ezt minden évben akik foggátlót szednek.

a másik, hogy járjunk nőgyógyászhoz. végeztessük el becsületesen az évenkénti szűréseket, és ott fényderülhet azokra a rendellenségekre amiket a foggátló okozhat, függetlenül attól h volt-e előtte vizsgálat, vagy nem.

a 3. h figyeljük a jeleket. ha vmi nem a megszokott módon működik, ne féljünk orvoshoz menni, és ne legyintsünk a tünetekre. a foggátló ugyanis nem játék és ha nem figyelünk magukra, komoly gondokat is okozhat.


na egy a lényeg, nemkell megijedni, ha a nőgyógyász nem vizsgál meg előtte. legyünk tájékozottak, ne balhézzunk, mert sokszor felesleges, nagyon sok nőgyógyász követi azt az elvet, h a foggátló szedése után vizsgál meg, ugyanis akkor látható igazából, h a foggátló milyen hatáűssal van a szervezetünkre. és nem előtte.


aki pedig a trombózistól parázik, nos....ez a saját felelőssége is a szedő embernek. neki kell tisztában lennie azzal h volt-e a családban trombózisos betegség. a nőgyógyász nemcsinál trombózis szűrést foggátló előtt. csak akkor, ha te előre szólsz h volt a családban. ilyenkor génvizsgálat történik, hogy van-e rá hajlamod.

röviden, a nőgyógyászok sem istenek, és bizony alapdolgokkal nekünk is tisztában kell lennünk, és nem csak számonkérni, és felháborodni kell tudni.

2010. febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!