Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha elvégeztetem a Leiden...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elvégeztetem a Leiden mutáció vizsgálatot, és negatív lesz, akkor félelem nélkül szedhetek alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Sajnos a családban előfordult már trombózis, és egyéb érrendszeri betegség, így van rá esély, hogy én is hajlamos(abb) vagyok ezekre. Eléggé tartok a fogamzásgától ezen okok miatt. 4 hónapja óvszerrel védekezünk, amivel nincs is gond, csak hát jobb lenne nélküle..Ha ez a vizsgálat nem mutat eltérést, akkor nyugodt szívvel szedhetem? Tudom, hogy nem egészséges, és vannak egyéb mellékhatásai is, de én elsősorban a trombózis kialakulásától félek. 20/L
2011. máj. 1. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezzel csak a hajlamot tudják vizsgálni, és mégha az negatív is, garantálni nem fogják, hogy biztosan nem kapsz trombózist. Ha poz. lesz a vizsgálat, akkor el fognak tanácsolni a szedéstől. De a fogamzásgátló azoknál is megnöveli a trombózis esélyét, akikben semmiféle hajlam nincs, ez a lényeg.
2011. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Hát jelen esetemben annyi volt,hogy más miatt ,de csináltatott velem a háziorvos egy vérvételt,ahol emelkedett trombocitaszámot mutatott ki az eredmény, ezért megkérdeztem a nőgyógyászom és ő azt mondta, nem akarja kockáztatni, mert nekem is a család miatt is amugy is, meg ez az eredmény miatt is 8szoros esélyem van trombózisra.Szóval már nem kellett többet gyogyit használnom.És az amugy gyenge!,de dohányzást is abbahagytam.Remélem segítettem.Üdv.

2011. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mire írtad, h gyenge? 'És az amúgy gyenge'. a gyógyszer hormontartalmára gondoltál, h a mostaniak már biztonságosak? Sztem megcsináltatom majd ezt a L. mutációs vizsgálatot, ha rendben van minden, akkor elkezdem a bogyót, és rendszeresen eljárok majd vérvételre..így csak nem lesz gond.
2011. máj. 4. 18:33
 4/4 anonim válasza:

Szió! :)

De aranyos vagy. Nem, igazából a dohányzásra értettem, mert én is "csak" ilyen 3-as erősségű cigit szívtam, és azt is csak köbö olyan napi 6-7 szálat, de már ezt is elhagytam,hát erre értettem. :)

Igen szerintem is vizsgáltasd ki magad, a többit pedig nyilván majd látod. Jó egészséget Neked Üdv.

2011. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!