Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit fog javasolni a nődoki,...

Mit fog javasolni a nődoki, ha olyan panasszal megyek, hogyha megjön akkor nagyon, de nagyon fájdalmas, mindez megspékelve hasmenéssel és hányingerrel. Picit félek, mert nem voltam még. Erre valamilyen görcsoldó gyógyszert fog felírni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 23. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
A legjobb gyógyszer erre úgyis vényköteles,Meristin, de vény nélkül is kapható erre, azt is kipróbálhatod.
2015. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, az, hogy vényköteleset fog felírni az számomra triviális volt, mert az ilyen No-Spa, Algoflex M és társai nálam semmit se érnek...

Nem tudom miért, de amíg tizenéves voltam ezzel soha nem volt problémám, de az utóbbi években már egyre elviselhetetlenebb.

2015. ápr. 23. 20:49
 3/13 A kérdező kommentje:

Már minek mentem volna?

24 éves kortól ajánlott a méhnyakrákszűrés.

Eddig Cataflamot szedtem, csak nem mindig tudtam szerezni és ha nem volt, akkor nagyon szenvedtem.

2015. ápr. 23. 20:56
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Mi az h 24 éves kortól ajánlott a méhnyakrák szűrés? Ha szexuális életet élsz, onnantól kezdve minden évben, de legalább két évente menned kell szűrésre, akár 16 éves, vagy 26 éves vagy.
2015. ápr. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem kell felkapni a vizet, azért írtam, hogy 24 éves kortól, mert még soha sem bújtam senkivel se ágyba.
2015. ápr. 24. 09:29
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Ilyen tüneteket hormonális eltérés is okozhat. Valószínűleg elküld endokrinológushoz, ahol vérvétel alapján ezt meg tudják állapítani. Ha nem küld el, akkor is érdemes lenne odamenni, mert a legtöbb nőgyógyász egyszerűen hozzádvág egy fogamzásgátlóra szóló receptet, de a fogamzásgátló ebben az esetben csak tüneti kezelést nyújt.
2015. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem bújsz ágyba senkivel, akkor sem 24 éves kortól ajánlott a nőgyógyászhoz járás, hanem 18 éves kortól. Főleg azért is, mert az éves vizsgálat nem csak rákszűrésből áll. Cisztáid, miómád, endometrózisod lehet szűzként is.


Ha csak vényköteles fájdalomcsillapító kell, azt felírhatja a háziorvosod is.

Ha a hormonális ok is érdekel, akkor endokrinológus.

2015. ápr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kaptam fel a vizet, de ennyi idősen ezekkel a dolgokkal tisztában kéne lenned. Endokrinológushoz kéne menned ilyen panaszokkal, mert a legtöbb nőgyógyász felírja a fogamzásgátlót, de a problémádat ezzel nem fogják megoldani!
2015. ápr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászt úgysem úszom már meg, illetve gondolom a beutalót is ő adja, szóval mindenféleképpen megér egy vizitet :D
2015. ápr. 24. 13:02
 10/13 anonim ***** válasza:

A háziorvos is adhat beutalót.


A fizetésemet rá, hogy a nőgyógyász lerendez majd egy (a te problémádat csak tünetileg elnyomó) fogamzásgátlóval, és nem küld tovább.

2015. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!