Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hányingerem van magamtól,...

Hányingerem van magamtól, mert nő vagyok. Mit lehetne tenni? (több lent)

Figyelt kérdés
Tavaly feltettem egy kérdést(osztálykir.-on meg fog jönni, mi legyen?), azt kaptam válasznak, hogy negyedik-ötödik napon már alig van valami. Aha.... persze... Szanaszét áztam, vatta-betét-bugyi-betét-bugyi-harisnya-cicanaci-farmeren át is. De szerencsére nem látszott, mondjuk kellemes sem volt (a legközelebbi vonat elé szerettem volna ugrani minden percben, ömlött belőlem a vér [szó szerint!]) túléltem. Azóta minden nap rettegve ébredek, számolom a napokat, ha megjön sírógörcsöt kapok. Sok, hosszú, undorodom az egésztől, bármit, tényleg bármit megadnék, ha többé nem jönne meg. Olyan borzasztó élmény (trauma?) volt ez nekem, hogy valami mentális sérülést is okozott. Emiatt már értelmét sem látom az életnek, csak folyamatos szenvedés.

2015. ápr. 24. 22:41
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt el kell fogadnod. Ha fáj akkor fájdalomcsillapítot görcsoldót szedhetsz amitől jobb lesz.
2015. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
18%
Méh eltávolító műtét.
2015. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:

Márpedig ez nem fog elmúlni.

Szerintem az ilyen napokon a lehető legkevesebbet mászkálj,inkább otthon legyél és így folyamatosan cserélgetheted a betéteket,ha sok jön.Amúgy ja,van aki az átlagosnál intenzívebben vérzik és több ideig.

2015. ápr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Ha nincs meg akkor meg azért van világvége hangulatom mert 'mindjárt megjön'.

Utálom az év minden egyes napját, csak arra tudok gondolni, hogy vagy megvan és hogy át ne ázzak, vagy nincs meg és ugye, amit fentebb írtam, hogy 'jesszusom, még egy hét és az amúgy is szerencsétlen életem még borzasztóbb lesz.

Ha ez lesz 50 akárhány éves koromig, én idegösszeroppanást kapok. Már nem is csak a vérzés zavar, hanem maga a tudat, hogy nő vagyokvés ez ezzel jár

2015. ápr. 24. 23:09
 5/36 anonim ***** válasza:
76%
Te hány éves vagy, 13-14 ? Ha igen akkor ki tartás, majd hozzá szoksz, hosszú ez az élet, van időd még bőven . Megfelelő betét, tampon és nem fogsz szana szét ázni . Hidd el vannak ennél keményebb dolgok is az életben .
2015. ápr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
81%

"a legközelebbi vonat elé szerettem volna ugrani minden percben, ömlött belőlem a vér [szó szerint!]"


És ezért miért akartál öngyilkos lenni?


Én azt gondolom, vannak szomorú élethelyzetek, amikor valaki rájön, hogy az élet egy értelmetlen szivatás, s már nem tud és nem is akar örömet találni benne, túl sok veszteség érte, nem is akar már felépülni. Ok, öngyi. De hétköznapi dolgok miatt ami a Föld lakosságának több mint felét, több mint 3 és fél milliárd nőt érint.. azért talán nem kellene.


"túléltem"


Igen, ez így szokott lenni nőknél, túlélik a mensijüket.


"Azóta minden nap rettegve ébredek, számolom a napokat, ha megjön sírógörcsöt kapok."


Én meg a szöcskéktől félek. Ha zavar a beteges félelmed, simán csak tanuld meg kezelni. Én nem foglalkozom a szöcskéktől való félelmemmel, bakker nagyvárosban élek, egyáltalán nem érdekel. De ha minden hónapban szöcskét látnék amitől sírógörcsöt tudnék kapni, ami elég necces 24 éves férfiként, nos akkor elgondolkodnék rajta, hogy ez egy eléggé értelmetlen érzelmi túlreakció. Most komolyan, uralkodjunk már egy hangyaf@ sznyit magunkon. Bármi rosszat lehet találni még a legjobb életben is, de feltétlen muszáj?


Nos.. ha az életet szenvedésnek érzed (amit általánosságban megértek) akkor nézz motivációs videókat, nézd meg a békés harcos útját, beszélj pszichológussal.. és komolyan, emiatt értelmetlen és szenvedés az életed? Az emberek fele ezzel él, így teremtette Isten az embert, így működik minden nőnemű emlős (a testünk nekünk is állati test lényegében véve).


Természetes dologtól értelmetlen így tartani.

2015. ápr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
33%

"hogy vagy megvan és hogy át ne ázzak"

És nem találsz megfelelő betétet, tampont mint minden más nő aki ilyeneket használ?


"vagy nincs meg és ugye, amit fentebb írtam, hogy 'jesszusom, még egy hét és az amúgy is szerencsétlen életem még borzasztóbb lesz."


Ha szerencsétlennek érzed az életedet, akkor gondold át mit tehetsz érte, hogy ne legyél szerencsétlen.


Azt ki mondta neked, hogy a jövővel foglalkozz? Teljes mértékben értelmetlen az eljövendő dolgokon izgatni magunkat, ugyanis per pillanat nem tudunk változtatni rajtuk - ahogyan azon is értelmetlen izgulni, amin eleve nem tudunk változtatni, még a jelenben sem.


https://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58

2015. ápr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy minden egyes mondatomat kifiguráztad, valóban sok fogalmad lehet a női problémákról férfiként. Nem vagyok debil, mégis ilyen stílusban válaszoltál nekem. Ha feszkó van, ne itt vezesd le, kérlek. Képzeld, azóta nem volt hasonló probléma, a szövegértés látom, nem 100%-os.... A baj az, hogy minden nap csak ezt látom magam előtt, a jó dolgokat nem. És arról is van tudomásom, hogy másnak nagyobb problémái is vannak. Remek! Jelen pillanatban egy csődtömegnek érzem magam, és tisztában vagyok vele, hogy lesz rosszabb is, de most sem érzem magam valami fényesen. És attól nem fogom kevésbé genetika hulladéknak érezni magam, ha újra szembesülök a globális felmelegedéssel, a víz- és élelmiszerhiánnyal, a szegénységgel.
2015. ápr. 24. 23:32
 9/36 anonim ***** válasza:
43%

Kifejtenéd, hol figuráztalak ki?


Ha logikusan végiggondolod, valószínűleg nem nekem van feszültségem amit itt vezetek le (volt, de túl vagyok a magam krízisein, meg nem itt vezetem le) viszont ha már itt tartunk, ennyi erővel te reagálod és értelmezed félre a segítő szándékú választ.


Elvégre te vagy depresszív állapotban, ha belegondolsz.


Amiket írtál: gondold át mitől érzed rosszul magad a menzeszen kívül, és kezdj el mindent feldolgozni, elfogadni, megszokni, elengedni.. minél előbb túl leszel ezeken, annál hamarabb tudsz fellélegezni, leszel jobban..


Nézd meg a videót, nézd meg a békés harcos útját ha nem vagy még túl fáradt, akár ma éjjel is belefér, fent van neten.


Bónusznak leírhatod, miért ne tudná egy férfi átérezni a nők havi ciklusának helyzetét?


Most írjam le, hogy voltam én olyan mélyponton, hogy szintén véreztem? Vagy mégis mi kellene?


És nem a globális lópikulával vagy a világ problémáival kell foglalkozni, hanem azzal, hogy a világ legtermészetesebb dolga miért zavar téged ennyire.


Ennyi erővel az is zavarhatna, hogy reggelente a szemedbe süt a nap. Bármiből lehet nagy ügyet csinálni, minden a fejedben dől el. Te miért csinálsz ebből nagy dolgot? Engedd el, felejtsd el, tereld el a gondolataidat, foglalkozz mással. Beszélj pszichológussal, tegyél valamit amivel segítesz magadon!

2015. ápr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Már bocs, de eléggé szakrasztikusan fogalmaztál. Amúgy ha így átjön neked ez a menzesz-dolog, kérlek meséld már el, milyen érzés 30 perc alatt 8 rétegen átázni. Gondolom neked sem lenne kellemes. És, ha nem lenne egyértelmű számodra, most elmondom: mind különbözünk! Az egyik barátnőmnek 2 napig tart, alig jön és nem fáj. Ha ilyen lenne, hidd el én sem nyafiznék itt. Egyébként szerinted a nők dalolva csinálják végig mindezt? Hát nem.. A legtöbb lány sok mindent megadna, hogy elmúljon. Nem valami felemelő érzés havonta több mint egy hétig vérezni... És 30 éven keresztül.. Úgy könnyű dumálni, hogy neked nincs ilyen gondod.
2015. ápr. 24. 23:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!