Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 éves vagyok. és lassan fél...

14 éves vagyok. és lassan fél éve nem jön meg a mensesem. Nem tudom mi baj lehet. Szerintetek beteg vagyok? Vagy ez még normális ilyen korban? Szűz vagyok, szóval nem lehetek terhes, és fertőzést sem kaptam el. Csak normális válaszokat! Köszi

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

normális, még nem állt be a ciklusod

azért el kellene menned egy gyereknőgyógyászhoz, anyukáddal ... abból baj nem lehet

2010. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen még nem feltétlenül áll be a ciklusod, van akinek ilyenkor jön meg először (bár ez manapság már egyre ritkább). Szóval ne aggódj, de beszéld meg anyukáddal, vagy ha továbbra sem jön meg, keressetek fel egy nőgyógyászt, és akkor biztosan tudni fogod, hogy mi van!
2010. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Korábban rendszeresen megjött? Vagy hányszor jött meg eddig? Ha eddig rendszeres volt, akkor megnyugtatásképpen doki, de nem hiszem, hogy baj lenne. De mivel mi nem vagyunk orvosok... inkább egy hozzáértőt kérdezz meg. Jobb, mint idegeskedni.
2010. febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

én15 éves lány vagyok és nekem 1 éve jött meg először és utána mindig 2 hónaponta jött meg utána meg kimaradt egy fél évig és most jött meg nemrég fél év után először.Én is nagyon izgultam h nincs-e vmi bajom vagy ilyesmi de azt mondták h ilyen korba még előfordulhat az ilyen h nem állt be a ciklus,ez több ok miatt is lehet: várszegény vagy, vagy túl vékony vagy vagy pedig hirtelen fogytál vagy stressz vagy hormonzavar, vagy egyszerűen csak be kell állnia,nekem ezeket mondták és nekem mindegyik közrejátszhatott h fél évig nem volt,szóval szerintem nincs semmi bajod,18-20 éves korig kell beállni a ciklusnak,szóval 14 évesen nem jelenthet bajt,de ha mégjobban meg akarsz róla bizonyosulni h tényleg nincs-e bajod menj el anykáddal nőgyógyászhoz

15/L

2010. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
mi lenne ha mondjuk elmennél egy orvoshoz?
2010. febr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Ha 14-ig nem jön meg akkor orvoshoz kell menni. Ha baj van ő megmondja, ha meg nincs, legalább megnyugodhatsz.
2010. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
15%
szerintem komoly műtéten fogsz átesni
2010. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugi:) Gondolom nem olyan rég kezdtél csak menstruálni, egyszerűen még nem állt be. Simán előfordul, h fél évig nem jön meg. Mikor volt az első? Ha nagyon aggódsz menj el dokihoz, de szerintem elég akkor, ha 16-18 éves korodig nem áll be, vagy a kimaradt menzesz mellett van egyéb panaszod is (pl. nagyon pattanásos bőr, túlzott szőrösödés)
2010. febr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!