Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hüvelygomba évek...

Alegria kérdése:

Visszatérő hüvelygomba évek óta Szeged-természetgyógyász?

Figyelt kérdés

Sok éve visszatér ez az átkozott hüvelygomba (viszketés, égés...), rengeteget járok orvoshoz, kezdem megunni, hogy semmi értelme kúpoknak,de mindig zt gondolom ,,hátha majd most ez tényleg segít".

Borzalmas, hogy ennyit lehet sírni egy fertőzés miatt, kapcsolatom nincs 2 éve, és őszintén szólva nem is vágyom rá, amíg ez el nem tűnik.


Tudom, hogy rengeteg fórum van erről, őszintén szólva elvesztem a sok-sok kúp, kenőcs között, ezért én is azt szeretném kérni tőletek, írjátok meg konkrétan, mi vált be, adok még egy esélyt a patikában kapható kúpoknak (határontúli vagyok, a magyar gyártású termékekből még nem próbáltam ki az összeset...).

-Canesten ngyon nem vált be. Nagyon nem.

- nincs párom, nem élek szexuális életet

-fogamzásgátlót szedtem sokáig (egyéb okok miatt), néhány hónapja abbahagytam, gondolva már minden más mindegy, csak ez múljon el

-vásároltam ezüstkolloidot (elkezdtem öblögetni)

-palástfűteát kezdek inni

-figyelek az étkezésemre, szénhidrátra (fehér lisztre), élesztőmentes kenyeret vásárolok (úgy hallottam, az jobb), cukorból is kevesebbet fogyasztok.


Nagyon köszönöm, ha időt szántok rám, és válaszoltok.


U.i. Ha Szegeden tudn valaki természetgyógyászt ajánlani ,aki tud segíteni, annak is örülök.



2015. máj. 3. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy ez a baktérium megtalálható minden nő hüvelyében, és hajlamos elszaporodni amikor legyengül a szervezetünk. Nekem is van, orvosnál még nem jártam vele. Ha megfázok/lebetegszem, akkor szokott lent is előjönni, és ahogy meggyógyulok, elmúlik ez is. Van párom, tud róla, nem érdekli. Nála a makkján szoktak fehér pöttyök kijönni, de pár nap és eltűnnek. Van, hogy hónapokig észre sem venni, mindent teljesen rendben van lent.

Canestennel kezeltem mikor először kijött, elmúlt, de a következő betegségnél elő jött újra. Mostanában gondolkodom rajta, hogy elmegyek dokihoz, de nem vagyok biztos benne, hogy fog-e érni bármit is. Ha tényleg így van, hogy hajlamos elszaporodni a baktérium, akkor teljesen mindegy, hogy kiirtom-e és mivel, úgyis visszajön majd, nem?

21L

2015. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, elfelejtettem, hogy antibiotikumos kezelésnél is előjöhet, nálam is volt rá példa.
2015. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Orvos nem ajánlott vmit rá? Esetleg olyan készítményt lehetne venni, ami optimális szinten tartja ott a pH-t, hátha akkor nem jön ki
2015. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

KÖszi 1., a véleményed, de nagyon nem mindegy, mert nálam nem csak ,,néha"" van, már az a különös, amikor minden rendben van, és amikor volt kapcsolatom akkor is rendesen megkeserítette.

3. orvos már sok dolgot ajánlott, de mind csak 1-2 hónapig tartott, utána mentem vissza, kaptam a következőt. Ezt játszuk már sok-sok éve..

2015. máj. 3. 11:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Hasonló problémán volt, két megoldást találtam eddig hasznosnak nekem:

1. Gynevac injekció (évek óta nem kapható Magyarországon, Németországban van horror ágon, onnan lehet hozatni)

2. Grapefruit cseppek és Gyntima Probiotica forte EGYÜTTES alkalmazása.

Ez utóbbiból konkrétan egy grapefruit cseppek echinaceával nevűből csepegtetek mindennap, másrészt a Gyntima Probiotica forteből hetente 1-2 kúpot elhasználok.

2015. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!


Átnéztem elég sok fórumot, és ajánlásokat, arra jutottm, hogy veszek Pevarylt (a Canestenhez hasonló, csak jobb, állítólag), és utána Protexin Ghynophiliust, hogy visszaállítsa a hüvelyflórát.

Mellé palástfűteát és grapefruit cseppeket.


Gyntima Probioticáról még nem hallottam, de akkor utánanézek, és talán a Pevaryl helyett azt veszem. Pevarylról van tapasztalatod?


(u.i. azoknak, akik beleötnének abba, hogy ,,átnéztem..arra jutottam...") nem teljesen magamat diagnosztizálom, az orvosom is mondta, hogy amikor úgy érzem, vehetek hüvelyflórát visszaállító dolgokat, mert mindketten tudjuk, hogy pontosan ugyanaz jött vissza most is, mint mindig. )

2015. máj. 3. 18:37
 7/10 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy a Gyntima probiotica is a visszaállításra szolgál, tehát akkor a Pevaryl után, a Protexin Ghynophilius helyett, vehetném azt.
2015. máj. 3. 18:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. A Probiotica FORTE er valamit. A sima Gyntima Probiotica annyit er, mint a Ghynophilius, azaz csak helyreallitasra jo. Prevarylt nem probaltam, s minthogy sok kinlodas utan eljutottam egy bevalt megoldashoz, el nem hagynam. A palastfu nekem semmit sem valtoztatott.
2015. máj. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi-köszi! Mindenképpen azt veszem akkor!

Akkor szerinted rendben van, ha előtte egy Pevarylt is elhasználok, és utána a Probiotica fortét?

2015. máj. 4. 07:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ami a Pevarylt illeti: van olyan laboratóriumilag igazolt gombás fertőzésed, amiről a betegtájékoztatóban írnak ?

Ha igen, akkor használd, ha nem, akkor inkább ne...Lázár Erika, a Gynevac megalkotója azt állítja, hogy az a sok-sok minden amit a nőgyógyászok felírnak fertőzésekre, az "ágyúval verébre való" lövöldözés és később ezért nem múlik el... Az általam írt kettős kombó (Grapefruit csepp + Gyntima Probiotica forte, hogy ne ess vissza! nem gyógyulásra, hanem az orvos által írt kúra után használandó) mellé elfelejtettem írni a tisztálkodás kérdését, csakis intim mosakodógél ( pH 4,5)! Anyám, aki már elég idős, több évtizeden keresztül e célra glicerines szappant használt, pár hónapja ő is kénytelen volt ilyen intim mosakodógélra váltani...

2015. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!