Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vaginizmusra házilag valami,...

Vaginizmusra házilag valami, amivel túl tehetem magam a félelem által kiváltott görcsön? Részletesebben lejjebb:

Figyelt kérdés

Úgy gondolom kb fél, 1 éve vaginizmusban szenvedek. 3 éve vagyok a párommal minden rendben volt, aztán gyakran előfordult hüvelyi gond, így egy idő után a fájdalom, és a betegség miatt hanyagoltuk a szexet... mivel mindig beteg voltam így vagy úgy, pedig még vele se voltam féltem a fájdalomtól... Majd a tampont sem tudtam felhelyezni, sőt régen nem volt gond a nőgyógyásznál, most pedig ellenállok tágításkor, tehát fáj... nem lazul el.

Ezekből a jelekből gondolom, hogy ez a gondom, mert egészségügyileg már rendben vagyok, még méhszájseb fagyasztásom is volt. Nem tudok kikapcsolni, ha sikerül és odáig jutunk mégse jut be... ha behatol mégis, mert ösztönösen lazítom magam, akkor pedig enyhén fáj, így nem lehet igazán élvezni...

Olvastam olyat is, hogy otthon magammal próbálkozzak, hátha rá jövök, hogy nem fáj már, és beépül az agyamba, így a párommal már nyugodtan fog menni.

Mit tanácsoltok? Már akinek volt már ezzel problémája. Megkeseríti az életemet. :(



2015. máj. 3. 20:09
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!