Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van ebből a "betegségből" kiút?

Van ebből a "betegségből" kiút?

Figyelt kérdés

Hirsutizmusban szenvedek.Ez fokozott szőrnövekedést jelent nőknél.Nincs más problémám,nincsenek cisztáim,nem vagyok elhízva,jó a vércukorszintem,végeztek rajtam vizsgálatokat,semmi eltérést nem találtak,csupán azt,hogy magas a tesztosztero szintem,ami miatt szőrösödöm,és ami már csak a hab a tortán azok a pattanások,bár elég kevés van szerencsére,és a zsíros,mitesszeres bőr.Nagyjából 11-12 éves korom körül kezdődött minden.Most 21 éves vagyok.Fogamzásgátlóval kezeltek.Eddig 3 félét szedtem.Sajnos abba hagytam mert előjöttek a mellékhatásai,rosszkedv,lehangoltság,candida,libidó csökkenés,de a szőrökre,bőrre jó volt.Abba hagytam körülbelül fél éve,azóta hébe-hóba menstruálok csak,a szőrök még druvábban visszajöttek.Teljesen megkeseríti az életem.Egy szőrtelenítési procedúra nálam 3-4 óra.Epilátortól szőrbenövéses leszek,emiatt tiszta seb a lábam.Gyanta még úgy ahogy elmegy,de nagyon macerás az egész,a borotvától már másnap szőrös vagyok.Emiatt nem szeretem magam,nincs önbizalmam sem.

Elkeseredésemben újra visszamentem az endokrinológiára,felírták a Cypromix nevű fogamzásgátlót,ami nem is kimondottan fogamzásgátló.Már hallottam róla sokat,utána is olvastam...hát jókat nem írnak..De úgy vagyok vele,hogy megpróbálom,bármi jobb a mostani állapotomnál.Mikor tükörbe nézek sírva fakadok.


Szóval most elkezdem szedni ezt a gyógyszert ha hajlandó lesz megjönni a menzeszem,aztán meg kiderül,hogy beválik-e vagy sem.


Jár valaki hasonló cipőben?Létezik bármiféle megoldás erre a problémára?A folytonos szőrtelenítésen kivül.

Ja és a fodormenta teát is ittam már kúraszerűen,semmit nem használt.


Sajnos nem tudom magam elfogadni úgy ahogy vagyok.. :(


21/L


2015. máj. 13. 15:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Hüvelygyűrűt én kipróbálnám a helyedben, legalábbis az én szervezetemre jobban hatott, mint a tabletta. Talán azért, mert így folyamatosan szívódik fel kis mennyiségű hormon, nem egyszerre sok. Orvosaid mondhatták volna, hogyha abbahagyod, minden rosszabb lesz. Nekem görcsök miatt kellett elkezdenem szedni, szintén lehangolt voltam, semmi kedvem nem volt szexelni, száraz voltam, kicsit híztam is. De a hüvelygyűrűvel teljesen más. Kevésbé voltam pattanásos (mert nálam pont, hogy kihozta a fogamzásgátló), semmi roszkedv, nedvesedéssel sem volt gond. Szóval sokkal jobb. Nem mondom, hogy tuti neked is jó, mert ez mindenkinél más, de én a helyedben kipróbálnám.
2015. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!