Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-em van. Milyen indokkal...

PCOS-em van. Milyen indokkal kérhetem a laparoszkópos cisztaeltávolító műtétet?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok tehát gyereket még nem szeretnék, de nagyon megkeseríti az életemet az egyik tünet. Mégpedig az, hogy a férfihormon magasabb szintje miatt erősen szőrösödök, a melleimen a bimbóim körül és a hasamon a köldököm körül is...nagyon zavaró és ha eltávolítom (csipesszel pl)mindig csak rosszabb lesz...ilyen indokkal is kérhető a műtét? Más tünetem csak a ritkább és rendszertelen vérzés, túlsúly és pattanásosság stb nincs.

2015. máj. 15. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt miből gondolod hogyha eltávolítják a cisztát akkor kevésbé fogsz szőrösdni? Sajnos nincs így :(
2015. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert írják, hogy a férfihormon mértéke a szervezetben a műtét után rohamosan csökken, mivel lényegében a ciszták termelik. Nincs ciszta, nincs férfihormon-túltermelődés. És tekintve, hogy ez okozza a szőrösödést, gondolom ezzel az is megszűnne de legalábbis kisebb mértékben jelentkezne...Neked volt már ilyen műtéted? Mert ha tapasztalatból mondod, az persze más :D
2015. máj. 15. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen sajnos tapasztalatból írom, ezért is érdekelt, hogy doki ajánlotta e műtétet vagy olvastad valahol :) bár nekem nem is ígérték hogy szőrösödés helyre jön.
2015. máj. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha el is távolítanak egy cisztát, attól még továbbiak ugyanúgy "háborítatlanul" keletkeznek továbbra is. Tehát a műtét nem oldja meg a problémádat, ellenben tönkre teheti a petefészkeidet.
2015. máj. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

PCOS műtéti kezelésénél nem a cisztát távolítják el, hanem csak néhány lyukat égetnek a petefészek felszínén, ezzel elősegítve az ovulációt. De a módszer csak pár hónapig hatékony, szóval csak akkor csinálják, ha gyereket akarsz, és másképp nem jött össze.

A műtéttel kb. semmire nem mennél.

2015. máj. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem :/ Köszönöm a válaszokat! És van más módszer ennek kezelésére? Gyógyszeres vagy valamilyen?
2015. máj. 15. 19:58
 7/7 anonim válasza:
Erre nincs gyógyszer. Ha meg is műtenek, a ciszták újra kialakulhatnak.
2016. febr. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!