Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO kialakulása fiatalon?...

PCO kialakulása fiatalon? Nagyon kétségbe vagyok esve. (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy hónapja elmentem nőgyógyászati vizsgálatra és hüvelygyűrűt felíratni. A doki mindent rendben talált, viszont a hüvelyi ultrahangon azt mondta, hogy mindkét petefészkem "szemcsés" és hogy "állítsam át magamban a túlélési ösztönöket, ne legyek antifeminin". Most megjött az eredmény, mindkét petefészkem PCO-s küllemű! Fél év múlva kell visszamennem kontrollra, ha továbbra is ilyen, elküld kivizsgálásra. Más tünet nem utal rá, sem elhízás/szőrnövekedés/rendszertelen menzesz.


19 sem vagyok, és nagyon megrémültem. Kialakulhat ez ennyi idős korban? Lehetséges, hogy meddő vagyok?



2015. máj. 29. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A pco nem egyenlő a meddőséggel! Viszont sajnos kialakulhat bármikor.

Szerintem konzultálj a háziorvosoddal. Ha tényleg ez a baj, akkor minek még fél évet várni a kezeléssel?

2015. máj. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

pontosan, már nagyon fiatalon kialakulhat

a pcos pedig nem mindig jár elhízással vagy extrém szőrnövekedéssel, vannak kifejezetten vékony "betegek" is

azt mondják, hogy nincs pcos IR nélkül és fordítva, szóval keress fel egy jó (értsd: tényleg jó) endokrinológust és kezd el a kivizsgáltatást már most, ne várj még fél évet

sajnos a pcos nem gyógyítható, de a tünetek enyhíthetők, erre a legjobb módszer a szénhidrát (160-180 grammos) diéta és aktív testmozgás

ha esetleg segítségre van szükséged, tudok mutatni pár facebook csoportot, ahol nagyon segítőkész emberek vannak ugyanezzel a problémával

2015. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Fel fogok keresni más orvosokat is. Kicsit már megnyugodtam ez ügyben. Kedves második válaszoló! Tudnál mutatni csoportokat? Jó lenne beszélni valakivel, akinek hasonló problémái vannak.
2015. máj. 30. 13:22
 4/4 anonim ***** válasza:
A legnagyobb közösségi oldalon keress rá arra h pcos hitelesen, ott megtalálod a csoportot, rengeteg hasznos infó van fent és sajnos sok-sok sorstárs.
2015. máj. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!