Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől késhet ilyen sokat?

Mitől késhet ilyen sokat?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, 4 éve menstruálok. Az első két évben egész pontosan jött meg, 28-32 nap között. Következő évben már 35-36 nap körül, utóbbi időben pedig felment 40-re.

Anyukámnak is fiatalkorában 28-40 nap között bármikor megjöhetett, de nem tudom, tőle örököltem-e vagy mi ez, hiszen nekem az elején normális volt.

A kérdésem azonban most az, hogy az előzőhöz (ápr.12.) 48 napja már késik és nem tudom, mi lehet a baj. Terhes elméletileg nem lehetek, mindig védekezünk, le is ellenőrzöm rendszeresen és sosem volt kiszakadva az óvszer.

Mitől lehet ez? Direkt nem izgultam egészen kb a 42. napig, gondoltam, kicsit stresszesebb volt az utóbbi időszak (vizsgák, évvége a suliban), de már most kissé aggódok, hogy mi okozhatja ezt a hatalmas késést...

A melleim enyhén feszülnek, ahogy menzesz előtt szoktak, azelőtt sok pattanás kijön rajtam, azon is túl vagyok már , és fáj a derekam is picit (az is szokott időnként).



2015. máj. 30. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg egy orvost, hogy ez mennyire normális. Mert 40 fölött szerintem már nem az, úgy tudom talán 35 napig jó még. De ha anyukádnak is ennyi volt...

Csak nehogy a végén ne lehessen gyereked...

2015. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is rendesen megjött, de most pl. a 53. napra jött meg. Szerintem ha nem mindig, akkor nem kell aggódni, de ha aggódsz akkor esetleg orvos, de ha védekeztetek és Anyukádnak is ilyen volt, akkor lehet örökletes.
2015. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt olyan, h legalább ennyit késett, kiderült, h volt egy cisztám, mert az egyik petefészeknél nem volt tüszőrepedés (a nem kilökődő petesejtből lett), aztán mikor végre megjött, fel is szívódott. Akkor két héttel későbbre rendelt vissza dokim, mondta h minden rendben, de ha nem jött volna meg addig, akkor tudott volna adni gyógyszert, amitől megjön. Neked is jó lenne dokihoz menni, h ne legyen rendszeres ez a hosszú ciklus.
2015. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!