Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egyszer voltam eddig...

Ha egyszer voltam eddig férfival, aki átszakította, szerintetek nagy hazugság lenne orvosnál azt mondani hogy még nem szexeltem?

Figyelt kérdés
Gondolom fel lehet ismerni ha nem ujjal vesztettem el, de egyáltalán ezt kérdezik is méhnyakrák szűrés esetén?

2015. jún. 5. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat eleg gaz..egyebkent az orvos eszreveszi!!
2015. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért kéne hazudni? Orvos, nem inkvizítor.
2015. jún. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az lesz az orvos első kérdése, hogy szexeltél-e már.
2015. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként meg mi okod lenne hazudni?
2015. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező!


Az orvosnak soha ne hazudj! Őt baromira nem az érdekli, hogy kivel voltál, meg miért voltál vele, hanem az fogja megnézni, hogy nincs-e valami komolyabb szervi bajod. És igen felteszi a kérdést, mert ha még nem voltál soha együtt senkivel, akkor végezheti el azokat a vizsgálatokat, amikhez szükséges, hogy benézzen oda. Viszont ha hazudsz neki, akkor magaddal tolsz ki, mert nem fogja elvégezni a vizsgálatot, és ha valami baj lenne véletlenül nem is fog kiderülni időben.

Amugy pedig az orvost titoktartási kötelezettség terheli. Bármit mondasz neki, vagy bármit tár fel a vizsgálat amennyiben önálló döntések meghozatalára jogosult és alkalmas személy vagy, mással nem oszthatja meg azon információkat amik a vizsgálat alatt és azzal összefüggésben a tudomására juthatnak. Ergo anyucinak és apucinak se mondhatja el, ha nem merül fel olyan körülmény ami miatt mondjuk a hatóságokat is értesítenie kellene (pld. erőszak gyanúja). Sőt ha kifejezetten megtiltod neki, hogy a szüleiddel közöljön információkat arról mit talált/tapasztalt, akkor biztosan nem fogja felkeresni a szüleid azzal, hogy a lányuk már nem szűz. a dokit meg pusztán csak a lehetséges vizsgálatok miatt érdekli.

2015. jún. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
* "...akkor végezheti el..." = ... akkor nem végezheti el
2015. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon sokat segített,különösen az utolsó előtti. :)
2015. jún. 6. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!