Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztalt valaki pozitív...

Tapasztalt valaki pozitív változást tejsavas hüvelyöblítéssel?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sokan ellene vagytok. Autoimmun betegségem van, nagyon ramaty az immunrendszerem és folyamatosan visszatérő hüvelyfertőzésem, gombám, hüvelygyulladásom van. Nem élek nemi életet, nem járok uszodába és minden wc-zés után mosakodom, de sajnos ezt a szervezetem maga "csinálja". Sok nőgyógyászt kérdeztem,de mindenki csak hüvelykúpot ír fel újra és újra és nekem ebből elegem van, csak vonogatják a vállukat,hogy ez nekem ilyen, nem tudnak mit csinálni. Egy orvos javasolta az irrigálást tejsavval, mások pedig azt mondták,hogy ne tegyem. Próbáltam már lactofeelt, vitagyn C-t is. Mi a tapasztalatotok?

2015. jún. 10. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is 3 évig szenvedtem ezzel...:S


A Colpo-Cleaner laktóz tablettás irrigálást próbáltam. Hát mit mondjak? Jól esett, abszolút enyhítette az égő-viszkető tüneteket, de vigyázni kell vele, mert könnyen "függő" lehetsz. Legalábbis én minél gyakrabban csináltam, annál inkább igényelte a szervezetem.

Szerintem csináld, de csak egyszer! Kitisztít, szóval ártani biztosan nem árt.


Nem szedtél mostanában (akár náthára) valami antibiotikumot? Nekem azt hiszem az gyengítette le a szervezetemet, és azért volt mindig ez a fertőzés. Ráadásul közben nekem párom is volt, és iszonyú rossz volt úgy a szex. Arról nem is beszélve hogy oda-vissza fertőztük egymást, mert ő tünetmentes volt, de mindig visszafertőzött. Rossz volt az egész, nem tett jót a kapcsolatunknak, vége is lett hamarosan...

Neked még az a szerencséd, hogy legalább nincs kinek átadd, így hamarabb ki tudsz belőle gyógyulni. Meg persze pihenteted a hüvelyed, mert a dörzsölődés csak fokozná a tüneteket.

Erősítsd meg az immunrendszered, semmilyen antibiotikumot ne szedj, akármire írják fel. Szedjél sok vitamint, és diétázz: ne egyél cukros, lisztes ételeket, amik csak táplálják a gombát.

Változtass az életmódodon is (szingliként még egyszerűbb is!): én azóta nem igazán hordok tangát, és a borotválást is minimalizáltam. Esetleg válts tusfürdőt.

Aztán menj vissza a nőgyógyászhoz - másikat is kereshetsz, én is többnél megfordultam - és írass fel vele valamit a tünetekre: kúpot, krémet stb. Aztán ha elfogyott és megint érzed az irritációt ami jelzi hogy kezdődik újra, keress valami természetes gyógymódot rá, pl. kamillateás fürdő.

Biztos ami biztos én még kb. egy évig mindig a táskámban hordtam a Canesten krémet is, és ha olyan helyen jártam, pl. állásinterjú, ahol nem volt lehetőség mosakodni, de éreztem hogy megint kezdene kijönni, csak bementem a mosdóba és kívülről bekenegettem. Szerencsére ma már nem kell hordanom magammal.

Kitartás, el fog múlni!

2015. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos tanácsokat, nagyon kedves vagy! :) Az igazság az,hogy nem vagyok szingli, tartós kapcsolatban élek, csak az egészségügyi problémáim miatt nincs szex egy ideje. Rengeteg gyógyszert szedek, többek közt olyanokat, amik direkt gyengítik az immunrendszert, hogy ne tudjon maga ellen fordulni, ezért az immunerősítés és bizonyos ételek nálam szóba sem jöhetnek. Speciális diétát tartok. Kamillás, cickafarkas ülőfürdőt szoktam venni, az szokott segíteni, de az is csak átmenetileg. A hüvelyöblítést egyébként naponta egyszer csinálom, bár a nőgyógyász, aki javasolta, hármat mondott. Én is attól tartok,hogy "hozzászokok". A meglévő autoimmun betegségem miatt minden nőgyógyász azt mondja,hogy szélmalomharc :(
2015. jún. 10. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ez így akkor nem valami biztató. Elég szánalmas, hogy az orvosok miket fel nem írnak, csak hogy megkapják a gyógyszer után a jutalékot. :( Annyira átlátszó ennek a működése: felírnak egy gyógyszert, aminek lesz egy olyan mellékhatása, hogy arra meg szedhess egy másikat. Ez egy ördögi kör.

Próbálj keresni másik orvost, hátha az valami mást ad, nem ezt az immungyengítőt. A te érdekedben mondom, mert még "csak" hüvelyfertőzésed van, de ha jobban legyengül a szervezeted, nagyobb bajod is lehet, amivel nem fog tudni megküzdeni. Észre kell venni a test jelzéseit időben!

2015. jún. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, de szerintem nem érted. :) Van egy alapbetegségem, ami már eleve komoly, arra kapom az immungyengítést, szteroidot és egyéb gyógyszereket, amiknek tényleg sok a mellékhatása, de jelenleg más megoldás nincs rá, mivel a betegség nem gyógyítható. Már rengeteg orvosnál voltam, ha ezeket a gyógyszereket nem szedem, belehalok. Csak itt vannak ezek a hüvelyfertőzések is, amivel jó lenne végre kezdeni valamit. Köszönöm a válaszaidat!
2015. jún. 10. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem, és sajnálom. Azért remélem meggyógyulsz!

Én csak azt mondom hogy ha olyan gyógyszereket szedsz amiknek a mellékhatásaként hüvelyfertőzésed van, akkor csak a tüneteket fogod tudni rövid időre megszüntetni, viszont mindig ki fog újulni. :( Vagy adnak másféle gyógyszert, vagy ezzel kell együtt élned, ami elég szomorú. Biztos nincs másfajta ebből a hatóanyagúból?

2015. jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez sajnos így van.Az immunrendszerem nem működik megfelelően, mivel azt érinti a betegség, szörnyen összetett dolog. Minden nőgyógyász és más orvos is egyöntetűen azt mondja,hogy "ez van", tehát nem szüntethetem meg hosszútávon, mindig ki fog újulni.

A gyógyszereimből csak azok vannak, amiket szedek, még kvázi gyerekcipőben jár ilyen téren az orvostudomány. Ezért nem is akarok már hüvelykúpokat, antibiotikumot meg ilyen vackokat használni, mert végtelen ciklusba kerülök :D Szóval ez a hüvelyöblítés jutott eszembe, ez legalább nem ártalmas, csak kérdés,hogy segít-e.

2015. jún. 10. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!