Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Előző héten voltam nőgyógyászn...

Előző héten voltam nőgyógyásznál hüvelygombát állapított meg. Felírta a Diflucam 150 mg kapszulát,2 db van benne előző héten már beszedtem egyet a héten kell a másikat. Hatásos? Valaki próbálta már és hatott neki?

Figyelt kérdés
És ez mellé még írt fel kamillás kúpot.Arról még nem hallottam hüvelygomba ellen.

2015. jún. 15. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Anno hüvelygombára én is két kapszulás gyógyszert kaptam, csak nem Diflucamot, hanem Fluconazole-t, de a hatóanyaguk, ahogy néztem, ugyanaz (150 mg fluconazol ). Gyakorlatilag lórúgásnyi gombaölő, pucol mindent - sajna még a hasznosat is. Nekem hatásos volt. Annyit hozzátennék, hogy egyél mellé valami probiotikumot is, hogy a bélflórádat helyrehozza. Mind a gombaölő hatása miatt, mind pedig azért, mert a gomba nem véletlenül jelent meg - esélyes, hogy valami felborította a belső egyensúlyt, ezért jól jönne a probiotikum. A gombaölő hatását nem befolyásolja.

Még egy dolog: Ha van párod, akkor elképzelhető, hogy neki is érdemes lenne beszedni. Az én orvosom hasonló esetben neki is írt receptet, mert feltételezhető, hogy ha neked van, akkor ő sem mentes, és pingpongfertőzés (egymásnak adogatjátok) előfordulhat.

2015. jún. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszod, nincs barátom jelenleg. Egyébként csak a bélflórát vagy a hüvelyflórát is felborítja? :)
2015. jún. 17. 20:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Hüvelyflórát is boríthatja - nem feltétlenül, immunállapottól függ. (Nem vagyok orvos, csak sajna többször küzdöttem már ezzel, így annak tapasztalata alapján mondom. Lehet, hogy doki mást mond.)
2015. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!