Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon el vagyok keseredve!...

Nagyon el vagyok keseredve! Már alig van haj a fejtetőmön, mi lehet a megoldás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Világéletemben csenevész, rossz hajam volt. Vékony szálú, kócolódó. A terhesség alatt megvastagodott a hajam, fénylő volt, a fésűben legfeljebb 1-2 hajszál maradt. Szülés után pedig... visszatért a gyér, rossz hajam.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen hormon felelős a jó hajért, és hogy tudtok-e olyan gyógyszert, ami ezt a hormont tartalmazza. Úgy olvastam, hogy a fogamzásgátlók becsapják a szervezetet, mintha terhes lennél... gondolom, akkor ebből a hormonból van a gyógyszerben?

Nem tudom, mitől lehet ez a rossz hajzat. Vérvételen voltam szülés után 3 hónappal, minden tökéletes. PCOS nem hiszem, hogy lenne, a gyerek is elsőre összejött, menzeszem rendben volt, és van. Bár nagyon túlsúlyos vagyok. Fogaim rendben vannak, rendszeresen járok kontrollra.

Bármi ötletet, tanácsot szívesen fogadok, ill. ha tudtok ajánlani ilyen gyógyszert, akkor legközelebb megbeszélném a nőgyógyásszal, hogy valami olyasmit írjon fel. Már félig kopasz vagyok, és nagyon szégyellem. :( :(



2015. jún. 20. 00:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos ez alkati, genetika függvénye nagyrészt. Nekem nagyon sokat segített a multivitamin ami kovaföldet is tartalmaz, alpcein koffeines sampon és hajtonik. Nögyógyásszal konzultálj , bör és hajpanaszokra tud írni megfelelö fogamzásgátló tablettát , illetve van lehetöség fej illetve haj mikrokamerás diagnosztikára is ahol kiszürhetik mitöl áll fent a probléma.
2015. jún. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasgass, nekem ez a bajom és kapom a kezelést, amitől megállt a hullás. Nem biztos, hogy ez a baj, de nem árt kivizsgálni.

2015. jún. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem ártana endokrinológust felkeresned,de valószínűleg progeszteron hiányod van.Barnás színű folyásod van?Jó lenne egy diagnózis a kezedbe mert csak akkor tudod megtalálni a megfelelő termékeket.Így meg aztán lehet kísérletezgetni a széles skálán..Mindenesetre a progeszteron krémet ajánlanám neked.
2015. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!