Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés után fáj a behatolás...

Szülés után fáj a behatolás szexnél, mikor fognak enyhülni a fájdalmak?

Figyelt kérdés
Február végén szültem, és mai napig fáj a szex. Behatoláskor nagyon kellemetlen, fájdalommal jár. Kívánom a szexet, be is nedvesedek, de valamiért akkor is fáj. A varrat helye is és a "bejárat" elején lévő, rapancsos szövet is. Mintha kicsit el lenne változva is az a rész (úgy néz ki, mintha fel lenne dagadva, de különben nincs), lehetséges, hogy túl szűk lett? Az orvosom nem mondta vizsgálatkor, hogy el lenne változva.
2015. jún. 20. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Az orvos tesz rá magasból. Magad leírtad, mi is a probléma. Ugyanis ők rendre eltrehánykodják a vágás utáni sebb rendbehozatalát. Az lenne a megoldás, ha egy plasztikai sebésszel rendbehozatnád.
2015. jún. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem gyermekkoromban volt egy hüvelysérülésem, amit varrtk és később sok gondot okozott szexnél. A hegeket intimtornával nagyon jól tudtam "oldani", illetve gátmasszázs olajat is használtunk a férjemmel, hogy a szövetek puhuljanak. Szerencsére használtak a gyógymódok, a dokim amúgy elváltozást, ami a panaszokat okozhatta nem látott, de érezte, hogy volt a varrás, mert más volt ott a hüvelyem. Mondjuk a szülésnél már fontos szempont volt a doki választásnál, hogy érdekelje, hogy mi van velem és jól varrjon, én megmondtam neki, hogy részben ezért szeretném,ha oő lenne ott a szülésnél, mert a gyerekkori műtét után tudta, hogy milyen ha egy doki rosszul varrt. Szülés után is az első néhány alkalom kellemetlen volt, de lelki tényezők is szerepet játszottak ebben, eléggé féltem, de hamar jó lett újra.
2015. jún. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!