Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Próbáljam újra a tampont?

Próbáljam újra a tampont?

Figyelt kérdés
14 éves voltam, amikor elegem lett a betétezésből, és kipróbáltam a tampont. Vettem egy nagy levegőt és elsőre jól felhelyeztem. Nem éreztem, hogy bent van, nem fájt, viszont a felhelyezés után szédültem, rosszul lettem egy fél órára. Kivenni pedig nagyon nehéz volt még megtelve is. Annyira rossz élményként maradt meg bennem a rosszullét és hogy nehezen tudtam kivenni, hogy azóta nem merem újra megpróbálni (majdnem 10 év telt el). Utólag látom, hogy több hibát is elkövettem akkor: 1. normál tampont használtam (azt találtam otthon), 2. letusoltam előtte, így szárazabb volt a hüvelyem. Szerintetek lehetetelen, hogyha már egyszer a normál tampont sikerült felhelyznem, akkor ne sikerüljön újra a minit, ugye? Alkatilag elég szűk a hüvelyem, de remélem, ha egyszer az életben már sikerült, akkor kicsit jobban odafigyelve sikerülnie kell újra.

2015. jún. 23. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy mi az a toxikus sokk szindróma, akkor próbálkozz bátran. Ha rosszul lennél, szedd ki magadból azonnal és irány az orvos.
2015. jún. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbálkozz megint.


Az első pár alkalommal nekem sem ment, fájt, kényelmetlen volt, minden baj volt vele.


Szerintem vegyél minit és egy olyan napon próbálkozz amikor közepes vagy nagyobb mennyiségű a vérzés. Akkor szépen felcsúszik és nem kell erőltetni.

A mellékelt tájékoztatót pedig jól olvasd át és tartsd be a használati utasításokat.

2015. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én anno ob minivel próbálkoztam, kb fél óra volt mire sikerült normálisan felhelyezni, utána is még egy jó ideig elég időigényes művelet volt. Ma már csak felrakom és kész, pikk-pakk. Szerintem mindenképpen próbáld meg megint. Én betéttel nem is tudnék élni, engem irtózatosan zavar.
2015. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld újra :) Nem is tudom, h a betétet, hogyan bírtad idáig. Próbáld először az OB ProComfort minit, aztán lehet a többit is, az megy. Indok, h miért, mert a Silk Touch miatt könnyebben lehet felhelyezni. Sok sikert :)
2015. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!