Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálat...

Nőgyógyászati vizsgálat (rákszűrés) hogyan történik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most fogok menni először nőgyógyászhoz vizsgálatra, rákszűrésre. Kiváncsi lennék, hogy pontosan mi fog történni. Előre is köszönöm a válaszokat!:)

2015. jún. 24. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Hüvelyfeltárás kacsával, és a méhnyakról lekaparnak egy kis hámot. Ha még nem élsz szexuális életet min. egy éve, akkor nem aktuális a vizsgálat.

Mindenképp kérdezd meg előtte, hogy fém-, vagy egyszerhasználatos steril kacsával történik-e, ugyanis én több fertőzést is kaptam a rendelőben.

Ezért ezt mellőzöm, más diagnosztikai módszerekkel megelégszem.

2015. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Siman csak megvizsgal a doki, megnezi a cicidet, megnezi a puncidat, kenetet vesznek es lesz rakszures is, akkor vesznek egy ici-pici mintat a mehszaj szovetebol. Ha tovabbi vizsgalatok is szuksegesek, akkor is max elkuldenek majd masnap vervetelre. Mellrak szurese sem nagy kunszt, csak befogjak a cicidet egy keretbe es megrontgenezik.


A vizsgalatok nem fajdalmassak es maximum a paciens reszerol lehet kicsit kellemetlen, hogy egy idegen ember elott le kell vetkozni es nyulkalnak a puncid kornyeken, de idovel mar nem is fog zavarni ez a dolog, azt pedig nyugodtan elhiheted, hogy a doki napkaban sok olyat lat mint a tied, tehat nincs okod szegyeloskodni.

2015. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

" es nyulkalnak a puncid kornyeken, de idovel mar nem is fog zavarni ez a dolog"


Hát nem kell kertelni, nem a környékén nyúlkálnak, hanem benne, és elég fájdalmas. Engem eléggé megráz, és több évre taccsra teszi a szexuális életemet, ha mindenképp muszáj egy ilyen vizsgálat.

2015. jún. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fájdalmas,max kellemetlen.

Én is pár hónapja voltam elôször...

Nôhöz mentem, így nem volt olyan gáz. Meg amúgy is orvos, ez a dolga.

2015. jún. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2015. jún. 24. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem túl kellemes, őgyhogy mindenképpen női orvost ajánlanék elsőre.

Először kikérdezget, utána deréktól lefele vetkőzés, felülsz, terpesz, lábakat tartóba. Megnézegeti, belenyúl 2 ujjal miközben másik kezével alhasad végigtapogatja. Utána kacsát a nunidba tolja, kinyitja és egy pálcával mintát vesz. Ezután felöltözhetsz, majd deréktól felfelé levetkőzés, mell megtekintgetése és végig tapogatása.

Felöltözés és elmondja amit tapasztalt.

2015. jún. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem melltapit csak 25 éves kortól végeztek.

Mondta is az orvos, hogy mostantól már ez is része a vizsgálatnak, mivel elmúltam 25.

2015. júl. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!