Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fájt a rákszűrés?

Miért fájt a rákszűrés?

Figyelt kérdés

Életem első citológiai levétele volt. Imádom a nőgyógyászomat, még lányka koromban is nála voltam, mindig óvatos és kedves, ezért sose stresszelek vagy parázok nála.

Mivel 22 éves vagyok, azt mondta, ideje levenni a citológiát. Azt mondta, kicsit kellemetlen lesz, de gyorsan megvan. Na, én felfeküdtem tök lazán, és amíg a hüvelybe tolta a műanyag kacsát addig nem volt semmi gond, de amikor elkezdte szétnyitni a méhszájat, én úgy összerezzentem a fájdalomtól, hogy majdnem leestem a nőgyógyászati székből, pedig hatalmas luxusfotel, simán elfért volna mellettem még egy ember. Mivel felcsusszantam, nem tudta megnézni a méhszájat meg levenni a kenetet, így mégegyszer tolta... én azt hittem, mentem meghalok, úgy fájt. A doki szerint idővel majd hozzászokom és nem lesz ennyire kellemetlen.

Más is járt már így? Vagy aggódnom kellene gyulladás miatt?



2014. dec. 30. 16:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én mindig megyek rákszűrésre amikor kapom a levelet. Nekem sosem fájt, pedig én aztán tényleg nem bírom a fájdalmat. Szerintem a dokid valamit nagyon nem jól csinál, vagy te vagy görcsös ennyire..
2014. dec. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szűz vagy még?
2014. dec. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Valamit félreérthettél, a méhszájat nem nyitják ki közben. Nem tudom, mi lehetett a baj, nekem még sosem fájt a rákszűrés.
2014. dec. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
méhnyak, bocsi :)
2014. dec. 30. 17:05
 5/19 A kérdező kommentje:
nem vagyok szűz, volt már együttlétem többször
2014. dec. 30. 17:07
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

Sem a méhszájat, sem a méhnyakat nem nyitják ki semmiféle nögyógyászati vizsgálat során, az nem is lehetséges. A rákszüréskor a hüvelybemenetet nyitják ki, hogy be tudjon nyúlni kenetet venni.


Mi itt csak találgatni tudnánk, hogy miért fájt, az ok lehet millióféle.

2014. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A doktornő mondta maga, hogy a méhnyakat húzzák szét a kacsával, hogy meg lehessen nézni a méhszájat... A nyitást nem felvágásra értettem!!!
2014. dec. 30. 18:59
 8/19 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon-nagyon félreértettél. A méhszáj rögtön a méhnyak elején van. Csak küretnél vagy abortusznál tágítják, altatásban! Illetve egyes dokik szülés előtt. A kacsa bele sem férne. Azzal a hüvelyt tágítják, hogy lássa a méhnyakat, illetve zavartalanul le tudja venni a kenetet.
2014. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
De nem az egészet tágítják!! Ne haragudj, kicsit értetetlen vagy. Szerintem lehet érteni, mire gondolok. Ha kell, guglizd meg, hogy a méhnyak bejáratánál vesznek kenetet. Ezt nekem elmagyarázta az orvos. Nem a gugli, nem a barátnőm, hanem az ORVOS! De a kenetlevételhez kicsit szét kell feszíteni! Egyébként ez menstruációkor kicsit kinyílik, szóval semmi természetellenes nincs abban, hogy így vizsgálnak!
2014. dec. 30. 19:25
 10/19 anonim ***** válasza:

ma 19:16

Pontosan úgy van ahogy írod. A méhszájat tágítják, és egy hosszú pálcika segítségével vesznek le kenetet. Nem szabad fájnia, legfeljebb csak kellemetlen érzésnek kéne lennie.

2014. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!