Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » CA 125 értékem leesett. Mi...

CA 125 értékem leesett. Mi lehetett a bajom?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A történetem a következő: egy hónapja mentem a nőgyógyászhoz, mert nagyon hosszú, és erős volt a menszeszem. Nem fájt, a sok vérveszteségen kívül semmi bajom sem volt. Az ultrahangos vizsgálaton szúrták, ki, hogy az egyik petefészkemben egy hat centis "képlet" van. A CA 125 értékem extrém magas volt, 305. Mikor megjött az eredmény ,sok orvos mondott nagyon aggasztó dolgot, hogy ez bizony a legrosszabb is lehet, és műtétet javasoltak, hogy minimum egy petefészkemet kiveszik. Három hetet várattak a műtéttel. Egy hete készítettek vérképet, ami nagyon jó lett, a CA értékem 61-re esett vissza. Az ultrahangos orvos egyáltalán nem talált képletet a petefészkemben, így a műtét elmaradt.

Örülök neki nagyon - de mire volt ez az egész cirkusz? Hogy lehet az, hogy a legrosszabbal fenyegettek, és csak egy banális kis ciszta volt?

Igazából nem derült ki, mi lehetett igazán a bajom. Talán téves diagnózis... elcserélték a vérképet...

Nem tudom, van-e itt hozzá értő, de mivel nem épp közlékenyek az orvosok, nem sokat veszek ki a leletből...mi okozhatta ezt a magas szintet, és mitől eshetett le ennyire?

38 éves nő vagyok.



2015. jún. 24. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem endometriózisra gyanakodtak.

Vagy tényleg rákra.


De szerintem megnyugodhatsz.


Egyet ígérj meg kérlek, az éleben nem mész be úgy a műtőbe hogy nem tájékozódsz a orvosokról, akik műteni akarnak, főleg petefészket kivenni, ok?


Szeretnek feleslegesen szerveket kivenni igazán indokolatlanul...

2015. jún. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Főleg rákra gyanakodtak . Érdekes érzés volt, mikor váratlanul ki akarták venni a petefészkem, aztán váratlanul lemondják a műtétet... Még szerencse, hogy vártak egy hónapot a műtéttel, különben petefészek nélkül maradtam volna.
2015. jún. 29. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!