Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tegnap aerob edzés után...

Tegnap aerob edzés után leesett a vérnyomásom, majdnem elájultam. Mi lehetett az oka?

Figyelt kérdés

Eddig még ilyen nem történt, viszont most nagyon meghúztam 1 órát folyamatosan nyomtam, eddig meg 40 perceket vittem. Lehet túlterheltem magam?

Egyébként szedek mellé napi 1000 mg L karnitint is.

A szokásosnál jobban izzadtam is a rosszullét körül és után. Épp mikor haza értem akkor történt az eset, lefeküdtem mert éreztem, hogy leesett a vérnyomásom esetleg a cukrom (is) és ettem fekve egy kevés banánt aztán csökkent szédülés és az ájulásérzés.


A vérnyomás megmértük és 90/70 volt később már 130/80-ra javult. Eléggé megijedtem, ilyen még nem volt velem pedig már veterán vagyok 1 éve edzek kondiban is szálkásítani 2 hete kezdtem. tudtommal szervi betegségem szív vagy egyéb nincs.



#kjkjdkkjf
2014. febr. 24. 12:16
 1/4 A kérdező kommentje:
a szívem meg kalapált mint aki gyorsvonat után fut
2014. febr. 24. 12:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl kevés kalóriát vittél be edzés előtt vagy aznap, próbálj edzés előtt valamivel enni.
2014. febr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Edzés előtt 1-2 órával ment 4 tojásfehérje egy szelet teljes kiörülésű kennyérrel és zöldséggel. Előtte fél órával 1000 mg L karnitin. edzés közben a 40 perc után éhesnek éreztem magam de nem voltam rosszul még, csak mikor bementem a zöldségesbe tojásért még álltam sorban baromi szarul kezdtem lenni a pénztáros látta, hogy sápadt vagyok mert elég furán nézett rám én meg sóhajtoztam és izzadtam nagyon. aztán siettem haza akkor megint jobb lett kicsit, aztán mikor leültem itthon akkor éreztem baromi szédülést és ájuláérzést és inkább lefeküdtem az ágyba. aztán jobb lett később... kb 10-15 perc alatt.
2014. febr. 24. 13:32
 4/4 A kérdező kommentje:
a pulzusom az magas volt 120
2014. febr. 24. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!