Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos kisfiam leesett...

4,5 hónapos kisfiam leesett az ágyról. Nekem a stressz, ideg miatt lehetett migrénes fejfájásom?

Figyelt kérdés

Tegnap délután 1 óra körül a 40 cm-es ágyról parkettára leesett a kisfiam. Hátára érkezett, a fejét ütötte be. Rögtön sírt, nem volt eszméletvesztés, hányás, aluszékonyság. Nagyon megijedtem ,természetesen magamat okolom, egyértelműen én vagyok a hibás.

Bevittem ügyeletre, megvizsgálták, körbetapogatták, elmondták, mire figyeljünk, de úgy néz ki, nagyobb baj nem lett. Természetesen és tovább idegeltem magam, hogy hogy lehettem ilyen, hogy leesett a gyerek.

Még annyi, hogy a pici két pupilláját néha nem egyformának látom, néha viszont egyformának, szerintem ezen is idegelem magam. A kórházban mondták, hogy minden rendben van!

Este fél 7 körül észrevettem, hogy a jobb szememmel fényes foltokat látok, majd hányingerem lett, erősen fájt a fejem, és magamon is észrevettem, hogy kicsit összefüggéstelenül beszélek. Eddig fél évente talán 1 fájdalomcsillapítót kellett szednem ,de most nagyon megijedtem. A neten találtam rá, hogy ez valószínű migrén. Vettem be Ibumaxot, és este korán mentem aludni. Reggelre már csak nyomott volt a fejem.

Elképzelhető, hogy a stressz váltotta ki? És innentől máskor is készülhetek, hogy lesz ilyen?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 13. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
A babák kategóriába írod ki a kérdést, és arról panaszkodsz hogy fáj a fejed. Szerinted?
2015. jan. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Vagy a stressz, vagy a front miatt. Nekem tegnap volt hányingeres migrénem a front miatt.

Ami meg a gyereket illeti: Ne legyél ennyire parázós, szegény gyereknek sokkal nagyobb trauma volt maga az idegen környezet, hogy megtapogatták az orvosok, mint,h. leesett csekély 40 centiről.

Fog ő még nagyobbat is esni ebben biztos lehetsz, jobb, ha megerősíted magad lelkileg, mert ebbe bele fogsz kattanni, ha ennyire ijedős vagy.

2015. jan. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért ide írtam ki, mert arra is szeretnék választ kapni, hogy szoptatás mellett ha újra előjön a migrénes fejfájás, mivel lehet kezelni.

Illetve a baba pupillája miatt is aggódom, hogy néha egy picit eltérőnek látom!

Köszönöm!

2015. jan. 13. 09:29
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyébként ő a 3. gyermekem :)

Az első nem volt ilyen esős, a másodiknak már varva van a szemöldöke is :)

2015. jan. 13. 09:30
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
A Te látásproblémád egyértelműen időjárási front miatt volt. Általában inden gyerek leesik egyszer az ágyról, sőt van, aki asztallapról. Bajuk nagyon ritkán lesz.
2015. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a front miatt fájt a fejed. Most nekem is fájt, pedig sose szokott. És ehhez még jött az ijedtség a kicsi miatt, a rohanás a kórházba, az aggódás, a lelkiismeret furdalás. Szóval valószínűleg csak sok volt ez így egyszerre.
2015. jan. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

Elöször is soha ne hagyd az ágyon úgy hogy leeshet. Söt úgy sem, hogy bele gabajodhat a takaróba...


A fejfájás biztos stersstöl van.

A babánál a puppilákkat úgy kell nézni, hogy pl sötétböl világosra viszed és mindkét pupilla egyszerre változik meg. A lényeg, hogy a fény válzotására mindegyik pupilla változzon. A korházban bele világítanak a szemébe, de neked nem fontos, elég sötét szobában a villanyt felkapcsolni és már látványosan változik is.


Szoptatás alatt paracetamolt vehetsz be.

2015. jan. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves utolsó, tanultam az esetből, soha többet nem hagyom az ágyon felügyelet nélkül!

A kórházban nem világítottak a szemébe, csak ránézett a doki.

Azért én figyelni fogom, remélem, nem lesz semmi gond!

2015. jan. 13. 10:13
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

3. gyereked és még mindig előfordul olyan, h csak úgy otthagyod az ágyon???


Mert ha egy ilyen megtörténik egy elsőgyerekes anyukával, arra is azt mondom, h figyelmetlen, de nála érthető, hiszen tapasztalatlan, így nem ítélem el...de te....jesszusom, mintaanya.

2015. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és amúgy ilyet már a 17 éves, gyerektelen bébiszitter csaj se csinál, mert már az is tudja, h ez tilos.
2015. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!