Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért nem sikerül behelyeznem...

Mért nem sikerül behelyeznem a tampont?

Figyelt kérdés
5 éve menstruálok és most pont úgy jött ki a lépés, hogy a nyaraláson jött meg. Először most akartam kipróbálni a tampont, de egyszerűen nem tudom berakni. Próbálkoztam már 3-szor, több pózban, tükörrel, de így sem megy. Próbáltam teljesen ellazítani magam.. Mit rontok el?

2015. jún. 26. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Mini? Guggolva? Esetleg ezz utana, hogy milyen iranybol kell betolni.l
2015. jún. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Minit vettem és guggolva is próbáltam, de nem ment. Az irányát nem tudtam kiérezni..
2015. jún. 26. 13:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocs a kérdésért, de szűz vagy még? Én amíg az voltam, nem tudtam feltenni.

Ha nem, akkor lazíts.

2015. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen az vagyok, de úgy hallottam, hogy ez a dolog ebben nem hátráltat, de akkor lehet, hogy még is. Az a baj, hogy rajtam van az a nyomás, hogy nem tudom élvezni a nyaralást a tengerparton.:(
2015. jún. 26. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Amikor próbáltad akkor menstruáltál? Mert szárazon nem is nagyon fog szerintem sikerülni. Vagy legalábbis nehezebb.

Én úgy csinálom hogy simán kis terpeszben állok, épp hogy odaférjek, és tolom lazán, amerre bemegy... kissé hátrafelé kell tolni. [link]

2015. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen szűzhártyád van? Mert tényleg vannak olyan típusok, amiknél lehet tampont használni, de sok olyan is, aminél lehetetlen az épségét megőrizve.
2015. jún. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A 2. napon próbáltam vagyis a legerősebben. Szerintetek az 5-6. napon már bemehetek a vízbe minden nélkül? Elég erős vérzésem van.
2015. jún. 26. 14:28
 8/10 anonim ***** válasza:
12%

Egy nyílt seb vagy kb., és vízbe mennél??? Ha medence, akkor gyönyrűen belevérzel abba, amiben mások úsznak, természetes vízben meg elkaphatsz így bármit.

Azt áruld már el, hogy mi nem megy a tampon felhelyezésen amúgy, mert elképzelni nem bírom. Van ott egy olyan lyuk, ahova egy irányba (felfelé) tud valami menni, a vér kijön, szóval a sikosítás megoldott, innentől kezdve nem értem.

2015. jún. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8: A szűzhártya speciel eléggé meg tudja gátolni! Én is szűz vagyok, és nem tudom felhelyezni, mert olyan szűzhártyám van, ami akadályoz benne, vagy legalábbis nagy fájdalmat okoz, és nem akarom átszakítani, úgyhogy hagyom. Többféle hártya létezik, úgyhogy nyilván vannak olyan lányok is, akiknél nem okoz a tampon különösebb gondot szűzként sem.


Kérdező: Elhiszem, hogy kellemetlen így, de ha sehogy se megy, akkor inkább ne erőltesd. Amíg nem múlik el teljesen (de úgy, hogy már barnás folyás se legyen) , addig ne menj vízbe semmiképp! Vagy vizsgáld meg a szűzhártyád tükör segítségével, plusz nézegess képeket a tampon felhelyezéséről, és próbálkozz még egy kicsit, hátha... De ha nem, akkor tényleg hagyjad inkább, szerintem. :)

2015. jún. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amíg szűz voltam, hiába próbáltam a leírt módszereket, sehogy se ment és rettenetesen fájt.

Majd mikor elvesztettem a barátommal, (ami pedig nem fájt?!, érdekes) a következő menstruációkor elsőre felcsúszott, szóval az, hogy szűz lányok is használhatják, nyilván igaz, de akadnak olyanok, akiknek még akkor nem megy és úgy látszik, hogy te is közéjük tartozol.

2015. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!