Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy hónapja vérzek. Ha sürgőss...

Egy hónapja vérzek. Ha sürgősségi nőgyógyászatra megyek, akkor megvizsgálnak, vagy elküldenek ilyen panasszal? (Nyíregyháza)

Figyelt kérdés
Ha időpontot kérek az még odébb lesz, nem tudom várjam-e meg azt, vagy menjek a sürgősségi részre. Nem jön sok vér, kb olyan mint egy gyengébb menstruáció, de már egy hónapja tart és fogalmam nincs mitől lehet... :(
2015. júl. 2. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezzel én nem várnék. Tavasszal voltam hasonló helyzetben. Én is húztam a dolgot, hülyeseg volt. Három hét után mentem a dokimhoz. Arra készülj fel, hogy így is meg fognak vizsgálni. Nálam nem jöttek rá az okára és gyógyszerrel sem tudták elmulasztani, így habár nem szívesen, de küretet csinált az orvosom. A korom miatt ódzkodott a műtéttől, de már nem volt más választásunk, sokat töprengtünk rajta, hogy mi legyen, de végül maradt a műtét. De az okát azzal sem tudták megállapítani, negatív lett a szövettan is, de legalább elmúlt a vérzés, ami két hónap után már jó eredmény volt.
2015. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem múlik a menses akkor már két hét mulva el kell menni a dokihoz.

Nem szabad egy hónapot várni.

Menj el nyugodtan, nem fognak elküldeni.

csak nem fognak örülni ha este 11kor mész be ha már egy hónapig vártál.

de ezt le kell szarni, menj.

2015. júl. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sima nőgyógyászati szakrendelőben azonnal kötelesek ellátni

[link]

a lényeg:

Az azonnali ellátásba a következők tartoznak:

- személyi sérüléssel járó baleset, tömeges baleset, katasztrófa esetén,

- ha életveszély vagy annak gyanúja áll fenn,

- heveny vagy riasztó tünetekkel járó esetekben, ha a sürgősségi ellátás elmaradása életveszélyhez, maradandó egészségkárosodáshoz vagy a gyógyulás elhúzódásához vezethet,

- szülészeti esemény,

- ha az erős fájdalom vagy egyéb súlyos heveny tünet csillapítása sürgős orvosi beavatkozást igényel,

- heveny tudatzavar esetén,

- veszélyeztető állapot vagy annak gyanúja esetén.

....

A szakorvosi rendelések közül a biztosított orvosi beutaló nélkül is jogosult igénybe venni

- bőrgyógyászati,

- fül-, orr-, gégészeti,

- nőgyógyászati,

- általános sebészeti és baleseti sebészeti,

- szemészeti,

- onkológiai,

- urológiai,

- pszichiátriai szakellátást.

....

Tehát azonnal kötelesek ellátni, mivel ez komoly betegségre is utalhat pl műtendő cisztára, vagy okozhat vérszegénységet, bármit. A gyakorlatban általában komolyan is veszik ezeket a szabályokat, az orvos saját felelősségére nem küld el csak úgy akárkit.

2015. júl. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!