Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megfelelő védekezésnél kizárha...

Megfelelő védekezésnél kizárható a terhesség?

Figyelt kérdés
Barátommal sokszor lefeküdtünk júniusban,mindig védekeztünk Durex Extra Safe óvszerrel+ nem is bennem ment el,ezt ő akarja így amíg még nem szedek fog.gátlót.Ezután ellenőriztük vízzel is őket,és egyik sem lyukadt ki,de már ránézésre is épek voltak 100%osan. Előző menzeszem május 27-én jött meg, azóta nem, de nekem általában 35 nap körül jön meg.Ma 37 napnál vagyok de eléggé ideges vagyok. Folyton mondom magamnak hogy ha védekeztünk óvszerrel+nem bennem ment el + nem lyukadt ki akkor semmi esély rá, hogy terhes legyek. Mikor először lefeküdtünk(akkor vesztettem el),utána ugyanez volt, 41-2 napra jött meg.Tudom hogy szinte lehetetlen,de ilyen szituációban nehéz elhinnem amit mondok. Kérlek segítsetek,a válaszokat előre is köszönöm! 17/L

2015. júl. 3. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen elővigyázatosság mellett kicsi az esélye a terhességnek, de a biztonság kedvéért csinálj egy tesztet, hogy megnyugodj. Az idegességtől is késhet.
2015. júl. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nyugi.
2015. júl. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

100%-os védekezés csak az, ha nem csinálod. MINDEN módszernek van hibaszázaléka (Pearl-index).

Ha magával az óvszerrel nincs is probléma, de mondjuk a kezetekről rákerült akár csak az előváladékból is felhelyezéskor, elég lehet a teherbeeséshez. Persze kicsi az esélye, de ettől még létezik.

A helyedben mondjuk nem a terhességen aggódnék elsősorban, a 35 napos ciklus már nem feltétlenül normális. Határeset, de érdemes lenne kivizsgáltatni alaposan, főleg ha gyógyszert szeretnél, mert ha egy rendellenes ciklusra kezded szedni, abból később sok problémád lehet még - ezt csak azért mondom, mert az orvosok gond nélkül felírják sajnos. Mivel a problémák kezelése már úgyis másik orvos gondja lesz...

2 nap késés még nem a világ, sok dolog befolyásolhatja a ciklust, akár a meleg is, most már rá is stresszelsz, az se segít... :) Nyugi, egy hét késés után csinálj egy tesztet, addig meg ne aggódj, megtettetek mindent, amit lehetett, szóval szinte nulla esély van a terhességre.

2015. júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma megjött :)
2015. júl. 3. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!