Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A szokásosnál is erősebb...

A szokásosnál is erősebb mensturáció?

Figyelt kérdés
Alapból is erősnek, közepesen erősnek mondható a menstruációm, ami most van, viszont brutális. Tegnap előtt este jött meg, az első nap és éjszaka viszonylag gyenge. Lefekvés előtt cseréltem tampont, super méretet használok, reggelre, azaz körülbelül 8 óra múlva tiszta vér volt minden, undorító. Így éjszakánként most betétet is használok, és úgy veszem észre, szükségem van rá. Napközben 1,5-2 óránként muszáj vagyok cserélni, különben baj lenne megint, pedig máskor ez a super méret bírja 5-6 óráig is, ha kell. Mitől lehet ez?
2015. júl. 3. 14:42
 1/7 A kérdező kommentje:

*Menstruáció


Egyébként 20 éves lány vagyok. Nem vagyok szűz, jelenleg viszont nem vagyok szexuálisan aktív sem. Egy hónapja voltam nőgyógyásznál, mindent rendben talált. Köszönöm szépen előre is!

2015. júl. 3. 14:43
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen előfordulhat, most akár a meleg miatt is. Ha gyakorivá válna igyál pásztortáska teát! A mensi előtt 10 nappal kezd kúraszerűen. Van egy kolleganőm aki elég durva kínokat élt át és próbálta a cickafarkat, de azt mondta a pásztortáska az tényleg beválik. Ha avna közeledben herbária/gyógynövényes most is beszerezhetsz és ihatsz most is ártani nem árt! Ha továbbra is fennállna helyzet érdemes újból felkeresni a nőgyógyászt! Addig is fogyassz sok folyadékot és lehetőleg fokozd a vasbevitelt, nehogy itt kiszédülj :)
2015. júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A meleg miatt is lehet. Ilyenkor, mikor nagyon meleg van nekem is sokkal erősebb szokott lenni.
2015. júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, megnyugtattatok :) Folyadékot iszom bőven ilyen melegben, meg amúgy is. Vasat is szedek, a dobozán az áll, napi egy kapszulát fogyasszak, most vegyek be kettőt? :D Amúgy is vérszegénység és vashiány gyanújával küldtek vérvételre.
2015. júl. 3. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ mennyi vas van benne. Ha doki írta gyanítom 100 mg-os akkor bőven elég az egy tabi. Ha valami vény nélküli hóka-móka 15-20 mg körüli vastartalommal mehet a 2 tabi! DE! olvasd el mi van a tájékoztatóban. az a tuti
2015. júl. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez sajnos 18 mg-os csak :( Pedig azt írja, fedezi a napi vasszükséglet 100%-át, viszont akkor mégsem. Köszönöm szépen a segítséget!
2015. júl. 3. 16:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Melyik gyógyszert szeded a vas miatt?

(Mert nekem Maltofer Folt írt a doki)

2015. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!