Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Esemény utáni tabletta vásárlá...

Esemény utáni tabletta vásárlásához szeretnék receptet. Ilyenkor mi a pontos teendő és mennyibe fog kerülni?

Figyelt kérdés

A városunkban holnap egy másfél órás intervallumban van nőgyógyászati magánrendelés. Ilyen esetben az adott dologért mennyit kell fizetnem? És hívjam fel ma elmondani a dolgot? Vagy elég ha az adott időben bemegyek? Nem tudom, hogy megy ez az egész dolog. Azt sem, hogy ilyenkor megvizsgálnak-e, és ha igen, akkor ez mennyi idő és miről szól. Előre is köszönöm a segítséget.

18/L



2015. júl. 6. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, megvizsgál, nem véletlenül vényköteles a tabletta.


Viszont vedd figyelembe, hogy az efféle sürgősségi tablettákat az esemény után 48-72 órán belül be kell venni.

2015. júl. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom. Egyébként már van 120 órás is, és én úgy olvastam, hogy mind vényköteles. Ma nincs is rendelés, lehet bepróbálkozok a gyógyszertárban és könyörgök. Köszi a választ.:)
2015. júl. 6. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel minél hamarabb veszed be, annál biztosabb a hatása, nem várnék a rendelésre, ha van sztk rendelés még, azonnal indulj. Amúgy meg igen, telefonálj, mert időpont is kell.

A gyógyszer maga 5-7 ezer lesz, plusz ha még nem voltál az adott dokinál, akkor felszámol majd mindenféle konzultációs díjat, vizsgálatot is szükségesnek tarthat, ez tízezres nagyságrendű is lehet, úgy számolj.

Ha tünetmentes és egészséges vagy, akkor nem szoktak vizsgálni. Aminek értelme lenne, annak az eredménye jócskán határidőn túl lenne meg, meg utána valószínűleg úgyis szükséged lesz orvosi kezelésre, mert szétbombázod a hormonrendszered. De ha nem lesz panasz és nem aktuális a rákszűrés se még, akkor nem feltétlen kell az se.

2015. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
gyogyszertarban nem fogjak kiadni, nőgyogyász adja a receptet
2015. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem fogok tudni elmenni nőgyógyászhoz. A városunkban holnap van csak másfél óráig rendelés, mint említettem. A nőgyógyász nem veszi fel a telefont. Más városban letelt a bejelentkezési idő, és el sem tudnék jutni. Szóval maradt az, hogy könyörgök holnap a gyógyszertárban. Ha nem adják oda, akkor meg reménykedek, hogy nem lettem terhes. Fantasztikus ez az egészségügyi rendszer, komolyan.
2015. júl. 6. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj el nagyvárosba, akár Budapestre!
2015. júl. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4 óra vonattal, nincs pénzem, és a szüleimnek sem tudok mit mondani. Hátha nem lesz gond. Végülis nem arról van szó, hogy a barátom bennem ment el. Hanem reggel mikor felkeltem ott volt a combomnál vagy az intim helyen az óvszer. Nem emlékszek pontosan, mert annyira megijedtem hogy eldobtam, és csak véletlenül akadt a kezembe. Lehet, hogy nem is ott maradt, hanem este dobta le a barátom az ágy mellé, és összefogtam a bugyimmal mikor felvettem. Fogalmam sincs. De elvileg "felmászni" nem tudnak a hímivarsejtek. És messze járok az ovulációtól, most kéne megjönnie nemsokára. Talán jók az esélyeim. És hátha a gyógyszertárban megsajnálnak.
2015. júl. 6. 18:45
 8/8 anonim ***** válasza:
miért nem dobtátok ki rögtön az óvszert?
2015. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!