Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csak nőgyógyász csinál mellviz...

Csak nőgyógyász csinál mellvizsgálatot, vagy háziorvos/üzemorvos is meg szokta nézni? és alul fel lehet öltözni a mellvizsgálathoz?

Figyelt kérdés

2015. júl. 10. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak nőgyógyász csinálta.

Nekem vizsgálat után szoktam, amikor már felöltöztem alul. És akkor a felsőt kell levenni.

2015. júl. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen csak nőgyógyász csinál üzemorvosi mell vizsgálatot, ha esetleg szükséges, de ha valami csomóval, sebbel mész, akkor a háziorvos is megnézheti. Meztelenül teljesen sehol sem vagy, csak max félig.
2015. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Magától semmiképpen se tapogathatja meg se a házi, sem az üzem orvos!

Nőgyógyász is csak akkor ha kéred, vagy ő javasolja és te egyetértesz vele. Ha nem, akkor közlöd, hogy köszönöm most nem, majd máskor.

2015. júl. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Házi/üzemorvos meg kukkolhatja azzal az indokkal hogy szeretne meghallgatni és "zavarja" a melltartó, de megfogdosni semmiképpen se.
2015. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Üzemorvos és háziorvos nem igazán szokott mellet nézni,de előfordulhat,ha erre kerülne sor akkor szólhatsz hogy te ezt nem szeretnéd.Ez nagyon ritkán fordul csak elő!


Nőgyógyásznál is mindig csak kérésemre történt mell vizsgálat,de hallottam ahol az orvos ezt rutin szerűen végzi.Ez nem kötelező dolog,tehát kérheted hogy tekintsen el tőle.


De nőgyógyásznál úgy van hogy vagy előbb megnézi még persze fel vagy öltözve alul is hogy tedd szabaddá a felső tested és áttapintja a mellet,vagy a nőgyógyászati vizsgálatot elvégzi felöltözöl alul és utána kér meg hogy felül vetkőzz meg.


De mondom az én ismerettségembe csak kérésre nézte a nőgyógyász is melleket.



Viszont diákoknál iskolaorvosi vizsgálatnál többen írták hogy az orvos meg akarta nézni,erre írtuk hogy nyugodtan kérje meg az orvost hogy ettől tekintsen el,nem járul hozzá.Ott ezen kicsit fel is háborodtam.


De ha te esetedben arról van szó hogy te magad szeretnéd a melled megnézetni akkor bármilyen orvost megkérhetsz természetesen rá.


Mért?

Nőgyógyászhoz kell menne?

vagy hallottál valahonnan hogy mell vizsgálatot végeznek és nem szeretnéd?

2015. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően ez kifejezetten a nőgyógyász dolga. Sőt ott is van amelyik kérésre nézi meg, és ha te mesz hozza, és nem szeretned, hogy megnezze, akkor csak mondod, hogy köszönöd most nem és kesz. A haziorvoshoz, ha valami kifejezetten ilyen panasszal mesz, pl csomó, stb, megnezetheted vele is, de valószìnűleg ő is csak tovabb fog utalni nődokihoz. Önmagatól nem vizsgal mellet haziorvos, csak nagyon indokolt esetben. Az üzemorvos sem nezheti meg az engedelyed nelkül, ha te nem akarod. Alapvetően nem is csinal ilyen vizsgalatot, csak alap dolgokat nez, latas, vernyomás, szív, tüdő stb, ha megis azt mondja megnezné, akkor jogod van megtagadni, es mondod, hogy te azt elvegezteted a nőgyógyaszoddal, de nem valószînű, hogy erre szükseg lesz, hiszen a Munka Törvenykönyveben is benne van, hogy csak olyan dolgokra terjedhet ki az üzemorvosi vizsgalat, amely feltétlen szükseges az adott munkakör betöltesehez. Most pl. miert kellene mellvizsgalat egy irodai dolgozonak, vagy egy penztarosnak, eladónak, de egy vendehlatósnak is stb? Egy munkakört tudok elkepzelni, de szerintem azt mindenki tudja, mire gondolok...
2018. okt. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az lemaradt, hogy persze, fel lehetsz alulrol öltözve. Sőt, nem is indokolt teljesen meztelennek lenni, nőgyógyásznal sem, mert amig alul nez, felül fel lehetsz öltözve es fordítva. Mindig csak annyira kell levetkőzni egy vizsgalathoz, amennyire feltetlen szükséges.
2018. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!