Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő fertőzés, vagy...

Visszatérő fertőzés, vagy valami más?

Figyelt kérdés

2 hónapig tartó antibiotikum (Tenutan) kúrát követően (és Roaccuttan szedéssel egyidőben) tavasszal kezdődött a problémám.

Ciklusom felénél (14. nap) erős alhasi és hüvelyi fájdalmat éreztem,

ill. pecsételő vérzésem volt. Elmentem a helyi nőgyógyászatra, ahol azt mondták,nincs semmi bajom, ha netalán mégse múlnának a panaszaim, akkor menjek vissza a jövőhéten.

Vissza is mentem a jövőhéten, mert inkább erősödtek a tüneteim, mint múltak, akkor azt mondta az orvos, hogy hüvelyi gombás fertőzésem van. Erre felírt egy Gynazol nevezetű hüvelykrémet.

Mivel a következő napokban a megjött a mensesem, ill. az elvégzett vizelet vizsgálat felfázást diagnosztizált, 5 napig ismét antibiotikumot (Nitrofurantoin) szedtem és csak a vérzést követően helyeztem fel a krémet. Ezután panaszaim megszűntek, kontroll vizsgálatra nem mentem.

Viszont a következő menstruációs ciklus után (kb. 1 hónappal a kezelés után) újra megjelentek a tüneteim.

Ekkor már nem mentem el a nőgyógyászatra, a gyógyszertárban Canesten Kombit vettem, melytől megszűntek a panaszaim, a következő menstruáció végéig. Azóta két hét telt el, hüvelyemben égő érzésem van, alhasi fájdalmat nem érzek. Arra gyanakszom, hogy más betegség állhat a háttérben, vagy esetleg visszatérő fertőzés, melyre a helyi kezelések nem elég hatékonyak? Elkezdtem használni a Vitagyn-C hüvelykrémet, mert ajánlották a hüvelyflóra normalizálására, de a hüvelyi égő érzésem ettől a készítménytől csak fokozódott. Mit tegyek? Remélem van itt illetékes (szabadnapos nőgyógyász :-) , vagy olyan nő, akinek voltak már hasonló vagy ilyen tünetei...) Előre is köszönöm a választ!

Üdv.: R/22



2015. júl. 14. 09:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha antibiotikumot hüvelyflóra helyreállító nélkül szeded akkor nagy valószínűséggel gombád lesz!!!

Ezt minden orvos tudja és szólnia kellett volna neked is.

2015. júl. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!