Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel lehet erősíteni a...

Mivel lehet erősíteni a hüvelyflórát, hogy ne legyen visszatérő gombás fertőzésem?

Figyelt kérdés

Alapból semmi gond. De ha a férjemmel kicsit többet szexelünk, vagy sűrűn strandra megyünk, rögtön kezdődik, érzékennyé válik viszket, ha nagy a baj elmegyek orvoshoz, aki felír ilyen-olyan kúpot, krémet, és ennyi.

Ha nem csinálok semmit, nincs gond, na de akkor most ne szexeljek és ne fürödjek?

Mit tehetek hogy valahogy az ellenállóképességemet növeljem ezen a területen?



2014. júl. 16. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A férjeddel együtt kell kikezelni, mert ha valami Neked van, neki is van értelemszerűen. Ezt nevezik ping-pong-fertőzésnek.

És fertőzés alatt és a kezelés alatt tilos a szex. Ha mindkettőtöknek negatív a kontrolleredménye, akkor szabad csak újra szexelni.

2014. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem ez a gond, persze hogy a partnerem is kezelve van, hanem az a gond hogy gyakran elkapom. Most hétvégén is strandra megy a család már előre félek...
2014. júl. 18. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:

"az a gond hogy gyakran elkapom"


De azt írod, a férjedtől kapod el.


Strandon ne menj a vízbe. Én soha nem voltam még, pont emiatt.

Uszodába lehet, ott több víz jut egy emberre.:)

2 méternél közelebb nem szabad menni felnőtt emberhez a vízben.


És a zuhanyzó a fő fertőzésforrás, ott kell ügyesen mosakodni, ha szükséges, hogy ott ne végy magadra semmit.

2014. júl. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rengetegszer előjön és anélkül hogy strandra mennék. Havonta, két hetente volt. Léteznek direkt hüvelyflóra helyrehozó kúpok. Tégy egy próbát. Csak az a baj,hogy abban az emberben okoz gondot a gomba, akinek a szervezetében is el van szaporodva, tehát nem sokra megy vele az ember lánya. Ha nem irt a doki még szájon át adható gyógyszert akkor kérj tőle legközelebb ha kijön. Nekem amikor azt kiirta akkor nagyon sokáig nem jött elő. Ezt pl. fél évig is szedheted megelőzésképpen. De nekem annyira hozzászokott a szervezetem hogy végül már nem hatott. De ez mondjuk hosszú évek folyamata volt, kb. 10. Persze hibáztattam a dokit is mert mindig egy fajtát irt ki és igy ellenállók lettek a gombák. Aztán itt ajánlották az almaecetet, az egy évig használt. Jelenleg gréfruitmagcseppet iszom naponta és az távol tartsa a gombáim. Remélem nem szokja meg ezt is a szervezetem. Persze nem tesz jót a cukor és a fehér liszt, de erről nem tudok sajna lemondani. :(
2014. júl. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, jókat írtál. Van benne valami, hisz pl. körömgombám is volt már többször, majd beszélek én is a dokival. Az étrend meg hát én is szeretem az édességet sajnos, de most olvastam egy olyat, hogy minden nap kefírt kell enni gombásodás ellen.
2014. júl. 21. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!