Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most fogok először tampont...

Most fogok először tampont használni, mik a fontos dolgok ezzel kapcsolatban? (16)

Figyelt kérdés
Milyen gyakran kell cserélni, milyen fajtát ajánlotok elsőre... És hogy ugye kijön. - Jó, tudom, cérna van rajta, de attól még félek, hogy bent marad...
2015. júl. 26. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Te tudod milyen erős a vérzésed, de ha meghúzod és nem akar kijönni a tampon, akkor még nem kell cserélni. Én az órákat szoktam számolni és úgy ellenőrzöm. Nyugi kijön :)

Először érdemes minivel próbálkozni.

2015. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Mindig a vérzés erossegevel megegyező tampont használj de először kezdj minivel. Először azt tanácsolom csak nappal hasznald, éjszakára maradj a betétnél.

Vannak illatositott tamponok, na ezeket nem ajánlom. Ob drága, szerintem ár-érték arányban a dm és rossman saját markasa a legjobb.

Bent nem marad, 10 éves tampon használat alatt egyszer sem fordult elő.

Eleinte szerintem használj mellé tisztasági betétet és akkor érzed, ha szivárog. Hogy milyen sűrűn kell cserélni azt max tippelni tudom, 2 óra lenne a tippem de a mini erős vérzés mellé lehet csak egy óra. Ezt majd idővel kitapasztalod. Ha úgy érzed megszoktad a minit akkor hasznalhatsz normál tampont is de gyenge verzessel elég a mini is. És akarmennyi ideig is bírja a tampon elázás nélkül, 3-4 óránál tovább ne legyen bent ugyanaz, akkor sem, ha majdnem üres.

2015. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én mindig hasznalok mellé vékony carefree tisztasági betétet, úgy megvan a biztonságérzetem. 14 évesen nem minivel kezdtem, es nem volt semmi baj. 4-6 óráig lehet bent, de a dobozban van használati útmutató :)nekem még Sosem maradt bent

16L

2015. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy alaposan moss kezet előtte és utána is!


Amikor kicsomagolod akkor kicsit húzogasd meg a cérnáját, így ha véletlenül gyári hibás lenne, akkor az ott rögtön kiderül. Én kb 17 éve használom rendszeresen, sosem volt probléma. :)


Ha megvan a szűzhártyád akkor érdemes arra is gondolnod, hogy az a picike tampon amikor megszívja magát, akkor igencsak megduzzad. Szóval az hagyján, hogy felhelyezed, de azt ki is kell húzni onnan... :)Ha nincs szűzhártya akkor ne parázz!


Elsőre mindenképp a legkisebbel kezdj, aztán majd meglátod mennyi idő alatt telik meg. Ha túl hamar akkor érdemes nagyobbra váltani, mert a túl gyakori cserélgetés kidörzsölheti a hüvely bejáratnál, de 4-5 óránál tovább tényleg nem ajánlatos bent hagyni.


Felhelyezésnél arra figyelj, hogy elég mélyre told, különben nyomni fog és kellemetlen lesz. Ajánlott póz, ha felteszed az egyik lábad valamire (szék, kád széle), illetve nekem tanuló időszakban a hanyatt fekvés jött be.



Csak ügyesen, menni fog! =)

2015. júl. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában 4 óránként kell cserélni, max 8 óráig legyen bent, de ez le van írva az útmutatóban.:) Tegyél be tisztaságit, és ha véres, akkor kiveheted.

Ob mini tuti felmegy, nekem a gagyi márkás szinte semennyire nem ment, de az ob lazán, persze olcsóbb tampon is lehet jó, de szerintem ob-val kezdj, aztán ha gondolod, kipróbálhatsz mást.

Nagyon kevés a valószínűsége, hogy bent marad/elszakad a zsinór. Ha mégis, akkor megvárod míg megtelik, és kinyomod, nem nehéz kiszedni, nincs olyan mélyen.

2015. júl. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott árulja már el, hogy miért.. és hogy mióta használ tampont..
2015. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!