Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkaptam vmi fertőzést?

Elkaptam vmi fertőzést?

Figyelt kérdés
1 hétig voltunk oda a Balatonon táborozni. Minden nap 2-szer 2 órát fürödtünk. Tegnap reggeltől barna folyásom van. Elkaphattam vmi fertőzést? Szeptemberben lesz 1 éve hogy menstruálok. Amúgy 10-e körül kell megjönnie a menstruációmnak. Vagy ezt betudhatom annak hogy még 12 éves vagyok éves vagyok és megjöhet össze-vissza mert ugye még nem töltöttem be a 17 és nem állt be rendesen. Bár eddig szinte mindig rendesen jött meg. Utolsó 1-2 napban szokott csak barna folyásom lenni. Anyunak nem merek róla szólni.

2015. júl. 26. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy megjött.
2015. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
barna=vér=megjött, tegyél betétet!
2015. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van más tüneted is? Égő, csípő érzés, alhasi fájdalom? Nyugodtan mondd el anyudnak (nincs ezen mit szégyellni), de ebben a korban még simán előfordulhat rendszertelen vérzés, olyan is van, aki érzékenyebb a fürdőzésre. Ha nem múlik pár napon belül, és a menstruációd se jön meg, akkor érdemes megnézetni, van-e valami gond.
2015. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Merj anyukádnak szólni és merd az ilyen dolgokat vele megbeszélni!

Tudom, hogy ez az oldal arra való, hogy bármit meg tudj kérdezni, amit nem mersz máshol, mástól, de hidd el, hogy nem ez a normális. Évekkel ezelőtt még internet sem volt, mégis meg mertünk ilyen dolgokat az anyukánkkal beszélni. Mert az a normális! Sőt, anyukánk mondta el alapvetően az ilyen dolgokat nekünk, mi meg ha valami volt, kérdeztünk.

És amúgy mivel még fiatal vagy, nem állt be a ciklusod még igazán, így az is normális, ha megjön most a vérzésed, ennyivel korábban. Amúgy a barna folyás, egyfajta vérzés, ami lehet pecsételő vérzés is, lehet ennyiben marad, amikor kell, akkor megjön rendes piros vérzéssel, de az is lehet, hogy átvált rendes piros vérzésbe és megint menstruálni fogsz.

De nyilván egy hüvelyi fertőzésnél-gyulladásnál is, ha sérül a hüvely nyálkahártyája a gyulladástól, netán valamilyen mechanikai hatástól, akkor lehet vérzés, ami megnyilvánulhat barna folyás, enyhe rózsaszínes, pirosas vérzés formájában is.

De ha nincs hirtelen fellépő sok, netán bűzös folyásod, más színű, mint ami szokott, nem érzel viszketést, égő érzést, akkor nem tartom túl valószínűnek, hogy fertőzésed van.

2015. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!